Policyjne kontrole na "22". Będą kolejne

(fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Policyjne kontrole na "22". Będą kolejne
Policjanci z tczewskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z innych komend województwa pomorskiego przeprowadzili międzypowiatowe działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Bezpieczna droga nr 22". Służba mundurowych była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się ta drogą. Stróże prawa ukarali mandatami 9 kierowców oraz sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z tczewskiej komendy uczestniczyli w międzypowiatowych działaniach na drodze krajowej nr 22, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tej akcji uczestniczyli również funkcjonariusze z Komend Powiatowych z Chojnic, Człuchowa, Starogardu Gdańskiego i Malborka.

Patrole ruchu drogowego w czasie tej akcji reagowały na kierujących nie stosujących się do ograniczeń prędkości. Stróże prawa również zwracali uwagę na wykroczenia związane z nieprawidłowym wyprzedzaniem, niestosowaniem się do znaków i sygnałów. Funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


- Podczas działań policjanci skontrolowali 31 pojazdów. Funkcjonariusze podczas działań nałożyli 9 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wobec dwóch kierujących stróże prawa sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji - Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, gdyż nawet prędkość 50 km/h może okazać się prędkością śmiertelną. Przypominamy również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Założony odblask niejednokrotnie uratował życie pieszemu.


Kolejne takie działania zostaną przeprowadzone 12 kwietnia br.MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +9

  a_gość_gość

  07.04.2017, 17:11

  Dobrze że dali znać dwa dni wcześniej że będzie taka akcja , naje..ni.. co jeżdzą tam codziennie pojechali zamiast przez Knybawę przez Kiezmark super prewencja to trzeba mieć beret zryty żeby ostrzegać pijaków przed kontrolą .Zresztą wszystko miało być na dobre a jest syf jak cholera i nawet nowy komendant policji nic nie może zrobić cieniutki jak poprzednicy złom Meteora nie do ruszenia przez policję ................

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +7

  Marco_gość_gość_gość

  07.04.2017, 18:27

  Jdjd

  Dobrze piszes kolego. Wole w deszczu,mrozie i cholera wie w czym jeszcze,jechac rowerem do pracy niz tymi rzekomo spelniajacymi warunkami technicznymi autobusami naszego nie dbajacego o dobro pasazerow miasta. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 62.7.xx4.xx2 
 • +3

  Kierowca_gość_gość

  08.04.2017, 11:29

  Interwencje policji

  Ale dlaczego kontrole prędkości ograniczają się tylko do przekraczania ? Jak dla mnie większe zagrożenie stwarzają ci co w dobrych warunkach na 90-ce jadą 40 km/h. Później trzeba nadrabiać i się denerwowac ale cóż ci są bezkarni.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx0 
 • +1

  fghj_gość

  09.04.2017, 22:56

  Pozdrawiam policjantów drogówki którzy patrzą ślepo na wyczyny kierowców . Proszę spojrzeć na drogę która stwarza naprawdę zagrożenie !!!!!!!!!!!!!!!!! DLACZEGO NIE KARAĆ WŁAŚCIELA DROGI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx8.xx7 
 • +1

  meme_gość

  10.04.2017, 07:59

  hehe

  31 pojazdow skontrolowanych???? SZAZCUNEK. Akcja trwala chyba godzine.

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.