English Unlimited. Uczennice nie próżnowały w wolnym czasie

Obóz był też okazją do integracji (fot. tcz.pl)
Tczew - English Unlimited. Uczennice nie próżnowały w wolnym czasie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie od roku szkolnego 2011/2012 uczestniczył w unijnym projekcie Szkoła Sukcesu. Zainteresowani uczniowie uczęszczali na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i przedsiębiorczości. Zajęcia z języka angielskiego prowadziła mgr inż. Mirosława Janicka, a z przedsiębiorczości mgr inż. Teresa Lewańczyk. Uczniowie, którzy wytrwale pracowali, w nagrodę zostali wytypowani na obóz. Z każdej szkoły, która uczestniczyła w projekcie mogły wyjechać tylko dwie osoby. Z gniewskiej placówki były to Emilia Adamska i Anna Dworakowska.

Obóz zorganizowany był w Gdańsku Jelitkowie i trwał od 28 lipca do 7 sierpnia. Na uroczystym otwarciu przedstawiono kadrę i opiekunów poszczególnych grup.

- Podczas bardzo atrakcyjnych zajęć z psychologii biznesu poznaliśmy innych uczestników. Każdy dzień obozu witał nas wycieczką połączoną z nauką języka angielskiego i przedsiębiorczości - opowiadają Ania i Emilia.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Dziewczyny zwiedziły też wiele ciekawych miejsc, jak Grodzisko Sopockie, Centrum Nauki Hewelianum, Stadion PGE Arena, Molo w Sopocie i słynną ulicę Monte Cassino, Dworek Sierakowskich, „Galerię Sztuk”, Fabrykę cukierków, Fokarium Helskie, Bulwar Gdyński i Szymbark. Co ciekawe podczas zwiedzania Starego Miasta w Gdańsku przewodnik opowiadał o zabytkach w języku angielskim.

- Z ośrodka, gdzie nocowaliśmy, do morza mieliśmy 5 minut, a nasz ratownik pilnował bezpieczeństwa grupy. Podczas pieszej wycieczki, przeszliśmy mnóstwo kilometrów wzdłuż plaży, by podziwiać piękne klify wyrzeźbione przez morze. Płynęłyśmy tramwajem wodnym na Hel, aby rozkoszować się widokiem na morze i zwiedzić fokarium - wspominają Emilia Adamska i Anna Dworakowska.

Obóz to jednak nie tylko zabawa. Na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego wykłady dla uczestników projektu prowadził dr Tomasz Dryl. Uczniowie poczuć się mogli jak prawdziwi studenci ekonomii.

Na pożegnanie urządzono ognisko, podczas którego wymieniano się adresami i numerami telefonów. Ostatniego dnia pobytu, przeprowadzono testy ze słówek i wyrażeń, jakich uczono się podczas obozu. Wyniki były znakomite. Gniewskie uczennice otrzymały certyfikaty, które mogą teraz wykorzystać jako dodatkowy atut, poszukując pracę.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy reforma systemu sądownictwa zmierza w dobrym kierunku?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  lalala_gość

  18.09.2012, 08:30

  hah

  tytuł artykułu jest dwuznaczny...:)

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xxx.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.