Makieta Bitwy Warszawskiej w Minecraft już dostępna!

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Makieta Bitwy Warszawskiej w Minecraft już dostępna!
Już JEST! Makieta Bitwy Warszawskiej w Minecraft, czyli efekt końcowy projektu edukacyjnego #wiktoria1920 - cyfrowe pole bitwy.

Makieta do pobrania na stronie Centrum Kultury i Sztuki www.ckis.tczew.pl w zakładce Projekty - http://ckis.tczew.pl/projekty/wiktoria1920-cyfrowe-pole-bitwy-nowy-projekt-kulturalny

Pobierz Makietę Bitwy Warszawskiej, zainstaluj na swoim komputerze i baw się.

Instrukcja instalacji makiety:


1. Plik rozpakowujemy z archiwum .zip
2. Po wypakowaniu przenosimy folder z makietą do folderu, gdzie znajdują się zapisane mapy z gry
3. Makieta tworzona była na wersji 1.16.2 jednak istnieje możliwość korzystania z niej również w innych wersjach gry
4. Najprostszym sposobem znalzienia folderu z zapisanymi mapami z gry jest znalezienie panelu "uruchom" w systemie, następnie wpisanie w nim %appdata%.  Następnie umieszczenie mapy w folderze ".minecraft/saves"

O projekcie:

-
Stworzyliśmy projekt edukacyjny "#wiktoria1920 - cyfrowe pole bitwy", skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży. - mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS. - Celem naszego projektu jest prezentacja wydarzeń historycznych, w tym przypadku Bitwy Warszawskiej, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii cyfrowych, tak aby przekazać wiedzę i wzbudzić w uczestnikach projektu i jego odbiorcach zainteresowanie historią.

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest najlepszą formą nauki, w związku z tym w ramach projektu "#wiktoria1920 - cyfrowe pole bitwy" jego uczestnicy stworzą makietę Bitwy Warszewskiej przy zastosowaniu narzędzi proponowanych przez grę komputerową Minecraft.

Połączenie funkcji edukacyjnej z zabawą i działalnością twórczą jest doskonałą formą upowszechniania wiedzy o historii, a nadanie wielkim wydarzeniom historycznym kontekstu lokalnego wpłynie na lepsze zrozumienie procesów dziejowych i ich wpływu na życie zwykłych ludzi, uświadomienie istnienia sieci powiązań, w których każde ogniwo pełni swoją rolę i przyczynia się do osiągnięcia wspólnego celu. Jest to szczególnie ważne dla utrwalania patriotyzmu w środowiskach lokalnych, wśród dzieci i młodzieży, również z trudnych środowisk i z niepełnosprawnościami.

Poza przygotowaniem makiety w Minecrafcie projekt "#wiktoria1920 - cyfrowe pole bitwy" obejmuje wykład na temat Bitwy Warszawskiej i jej związków z Tczewem i Kociewiem, prezentację pamiątek po lokalnych uczestnikach Bitwy oraz inscenizację Bitwy z udziałem grupy rekonstrukcyjnej Bractwa Rycerskiego Kerin i plener malarski.

- Efektem końcowym projektu "#wiktoria1920 - cyfrowe pole bitwy" będzie prezentacja makiety Bitwy Warszawskiej online - dodaje Tomasz Hildebrandt.


Parterami projektu są Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, Bractwo Rycerskie Kerin, Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tczewie.
Patronat medialny: Radio Tczew, Telewizja Tetka, portal tcz.pl


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Edek bez kredek_gość

  23.09.2020, 20:13

  I to mnie się podoba. Teraz zapraszam niech starostwo i dawny Tczew zamiast odbudowywać most niech go zbudują sobie w Majkrafcie.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx6 
 • +1

  qq_gość

  24.09.2020, 04:11

  Co mnie Warszawa obchodzi. Niech zrobia makietę pierwszych minut wojny w Tczewie na mostach.to by było coś . Chociaz w mainkrafcie w osmiu bitach zobacze mosty w pełnej okazałosci:)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • Onnn_gość

  24.09.2020, 06:43

  Temat na kolejne warsztaty

  Świetny pomysł, może ktoś z organizatorów podchwyci. Ogólnie projekt jest ciekawy i przy okazji budowania dzieci uczą się historii, więc dlaczego by nie Tczewa.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.