723. Rocznica Urodzin Gniewu

(fot. mat .prasowe)
Tczew - 723. Rocznica Urodzin Gniewu
Już w najbliższy piątek Gniew będzie świętował 723. rocznicę urodzin. W tym roku obchody odbędą się w nieco zmienionej, pandemicznej formie. W trosce o zdrowie mieszkańców odwołane zostały zaplanowane wcześniej koncerty. Jednak na spragnionych kulturalnych wrażeń czekać będzie wyjątkowa wystawa pn. "Tu wszystko się zaczęło. Dzieje odtwórstwa historycznego w Gniewie".

Obchody 723. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich zainauguruje uroczysta msza święta w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie w intencji miasta i jego mieszkańców. Po mszy nastąpi przemarsz na Rynek oraz upamiętnienie tej zaszczytnej rocznicy, a także VII Gala Czytelnika "Czytelnik Roku 2019".

Następnie odbędzie się oficjalne Otwarcie Centrum Wsparcia Rodzin w Gniewie. Podczas wydarzenia wygłoszona zostanie również prelekcja historyczna "Przywilej lokacyjny dla Miasta Gniewa".
Prawdziwą gratką dla miłośników gniewskiej historii będzie wernisaż wystawy pn. "Tu wszystko się zaczęło. Dzieje odtwórstwa historycznego w Gniewie".

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona. Zaplanowano transmisję live na kanale FB Gniewska TV.
Organizatorzy zapraszają do zwiedzania wystawy w weekend 26-27.09.2020 w godz. 15:00-17:00 oraz w dni powszednie do 02.10.2020 w godz. 10:00 - 18:00. Wstęp wolny!

Drukuj
Prześlij dalej