"Życie po 40tce, 50tce…". Jak długo pozostać pięknym?

Panie skorzystały z zabiegu endermologii (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - "Życie po 40tce, 50tce…". Jak długo pozostać pięknym?
W siedzibie "Fundacji dla Tczewa" odbyło się już ostatnie spotkanie o profilaktyce zdrowotnej z cyklu "Życie po 40tce, 50tce…". Tym razem uczestniczki projektu spotkały się z przedstawicielkami salonu piękności. Panie opowiadały o zabiegach kosmetycznych i roli masażu w zachowaniu młodości. Nie zabrakło też zabiegu endermologii, czyli nowoczesnej metody walki między innymi z cellulitem.

Tym razem w siedzibie organizacji przy Alei Zwycięstwa zajęcia poprowadziły Magdalena Gałka i Estera Reszka z jednego z tczewskich gabinetów kosmetycznych:

- Pierwszy raz występować będziemy w takim miejscu, i mamy trochę tremy. Boję się, że może żadna z pań nie będzie chciała skorzystać z naszych zabiegów - mówiła Magdalena Gałka, przed rozpoczęciem zajęć. Jej obawy okazały się jednak bezpodstawne, ponieważ obecne na spotkaniu mieszkanki powiatu tczewskiego z wielką przyjemnością poddały się przygotowanym zabiegom. Ponadto panie z salonu opowiadały o zabiegach kosmetycznych i masażu, który pomaga w zachowaniu młodości. Kobiety przyniosły z sobą między innymi sprzęt do endermologii, czyli walki z cellulitem. Dzięki niemu możliwa jest likwidacja zwiotczeń, modelowanie ciała, redukcja cellulitu, drenaż limfatyczny i lifting twarzy. Co ważne, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, gdyż usuwając tkankę tłuszczową, nie narusza otaczających narządów. Ta rewolucyjna metoda pozwala na zmniejszenie komórek tłuszczowych za pomocą masażu podciśnieniowego, co wywołuje zmniejszenie obwodów ciała: brzucha, pośladków, ud i bioder oraz ukształtowanie sylwetki. Przekonały się o jego działaniu dwie panie, które w czwartek, 10 czerwca, odwiedziły Fundację dla Tczewa. Jedna z kobiet, skorzystała z zabiegu na ciało, druga na twarz.

Oprócz tego Estera Reszka przygotowała stół do masażu. Nie zabrakło oczywiście chętnych również na masaż klasyczny. Obecni na spotkaniu dowiedzieli się także czym jest refleksoderapia i akupresura stóp oraz jak ją wykonywać.

Podsumowanie projektu "Życie po 40tce, 50tce…" odbędzie się 17 czerwca w siedzibie Fundacji dla Tczewa przy Alei Zwycięstwa 6 o godzinie 18.30. Przedsięwzięcie realizowane było przez Fundację dla Tczewa we współpracy ze Starostwem Powiatowym.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  mieczyslaw

  16.06.2010, 08:57

  masaż i maseczka,

  to nie są najlepsze metody, to jak sama nazwa wskazuje - jedynie kosmetyka. Nie ma lepszego sposobu na zdrowie, młodość i sprawny organizm i pogodę ducha jak regularne uprawianie sportu. a jak się siedzi na du...sku i zalicza cały dzień wszystkie seriale w TV, to potem i pobyt w Ciechocinku nic nie da. Zdrowia życzę :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -15

  pfff_gość

  16.06.2010, 23:56

  -----

  TAK, masz racje! Nie ma to jak od samego rana wypisywać durne komentarze!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • +14

  olka_gość

  16.06.2010, 09:13

  haha mieczysław.. masz rację, ale dobry masażyk nigdy nie jest zły...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.