Weekend pełen muzycznych wrażeń

(fot. gniew.pl)
Tczew - Weekend pełen muzycznych wrażeń
Wprawdzie Boże Narodzenie już za nami, jednak klimat świąteczny jeszcze się utrzymuje. W domach nadal błyszczą bombki na choinkach, a zewnętrzne dekoracje upiększają niejedną posesję. Pomimo, że w tegoroczne święta zabrakło typowej, zimowej aury, artyści występujący podczas weekendowych koncertów, porwali swoimi występami widzów do świata, który może kojarzyć się z tym zamkniętym w szklanej kuli pozytywki.

Muzycznie, charytatywnie

W ubiegłą sobotę, tj. 6 stycznia, w piaseckim kościele wystąpił Chór "Exaudi Deus" pod dyrekcją Krystiana Zimnego. Dzień później, mieszkańcom Piaseczna oraz przyjezdnym gościom, zaprezentował się zespół Cold Band. Obu spotkaniom towarzyszył niesamowity, świąteczny klimat, ale i szczytny cel. Podczas koncertów zbierano bowiem środki dla zmagającego się z chorobą siedemnastoletniego Filipa Korkowskiego. I tak, dzięki ludziom o wielkich sercach, tj. muzykom i publiczności, do puszki zebrano 4347,98 zł, 20 euro i 5 dolarów.


Chór anielski zabrzmiał kolędą

W niedzielę, 7 stycznia o godz. 17:00 w zamkowej kaplicy dla tłumnie zebranej publiczności wystąpił chór Cantores Minores pod kierownictwem dyrygentki Izabeli Chyły. I tak w zamkowych murach rozbrzmiały anielskie głosy wyśpiewujące polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Śmiało można powiedzieć, że było to przepiękne podsumowanie całego roku ciężkiej pracy gniewskich artystek. Wszystkie występy nagradzano gromkimi brawami.

Więcej zdjęć tutaj .

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA