7 pożarów i 16 miejscowych zagrożeń w ciągu tygodnia

Pożar na Saperskiej (fot. KPP Tczew)
Tczew - 7 pożarów i 16 miejscowych zagrożeń w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 05.03.2018 roku do 11.03.2018 roku zanotowano łącznie 23 zdarzenia, w tym 7 pożarów i 16 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


08.03.2018 r. - Tczew, ul. Saperska - pożar piwnicy.
Na miejscu zastano pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych na palący się obiekt. Jednocześnie przystąpiono do oddymiania budynku. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby. W działaniach brało udział 6 zastępów z KP PSP w Tczewie.

08.03.2018 r. - Stanisławie, DW 224 - wypadek drogowy
Na miejscu zastano wypadek dwóch samochodów osobowych marki Skoda Fabia oraz VW Golf. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W usuwaniu skutków wypadku brały udział trzy zastępy z JRG w Tczewie oraz po jednym zastępie z OSP w Gniszewie i w Miłobądzu.

10.03.2018 r. - Pelplin, Al. Kociewska - wypadek drogowy

Po przyjeździe na miejsce zastano wypadek samochodu osobowego marki Opel Meriva z rowerzystą. Poszkodowanemu rowerzyście pierwszej pomocy udzielali przejeżdżający drogą świadkowie, którymi byli strażacy z KP PSP w Tczewie. Następnie przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego dalej prowadził czynności resuscytacyjne, do czasu przybycia na miejsce zdarzenia lekarza, który stwierdził zgon. W usuwaniu skutków zdarzenia brał udział zastęp z PJRG w Pelplinie.

Drukuj
Prześlij dalej