Infomaty i hotspot - W starostwie informacja na wyciągnięcie ręki

Infomat w budynku starostwa (fot. tcz.pl)
Tczew - Infomaty i hotspot - W starostwie informacja na wyciągnięcie ręki
Jeszcze w tym miesiącu interesanci Starostwa Powiatowego w Tczewie i czterech pozostałych urzędów partnerskich biorących udział w projekcie unijnym "Ja tam do urzędu nie chodzę - wolę ich unikać" będą mieli możliwość skorzystania z nowoczesnych urządzeń multimedialnych - infomatów. Dzięki nim szybko zapoznają się z ogłoszeniami i materiałami promocyjnymi powiatu, a także skorzystają z internetu. W budynku starostwa zacznie bowiem działać hotspot.

Infokioski, bo tak nazywane są również te urządzenia, cieszą się coraz większą popularnością. Są nieocenionym źródłem łatwo dostępnej i szybkiej informacji:

- Infomat, który znajduje się na parterze w holu Starostwa Powiatowego w Tczewie, pozwoli klientom przebywającym w urzędzie m.in. na bezpieczne korzystanie z zasobów internetu czy zapoznanie się z materiałami promocyjnymi i ogłoszeniami przygotowanymi przez Starostwo. Dodatkowym wyposażeniem infomatu będzie hotspot, czyli urządzenie pozwalające posiadaczom przenośnych komputerów (laptopów), a także palmtopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń (np. odbiorników GPS) wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową, podłączenie się i dostęp do Internetu. - wyjaśnia Kamila Wiśniewska, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Jak podkreślają urzędnicy infokiosk został wyposażony w wydajny procesor z szybką pamięcią, dobrą kartę graficzną duży 17”calowy monitor z głośnikami. Ważnym zabezpieczeniem jest blokada możliwości instalacji oprogramowania pobieranego z Internetu. Nie uda się więc ani nieświadomie, ani z premedytacją uszkodzić systemu Infokiosku.

- W wyniku badania rynku i oceny ofert najkorzystniejsza okazała się oferta firmy iMedia z Wasilkowa, z którą w dniu 1 lutego br. została zawarta umowa. Firma zobowiązała się do dostarczenia pięciu sztuk infomatów z oprogramowaniem dla partnerskich urzędów, po jednym w Starostwie Powiatowym w Tczewie i Sztumie, Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, Urzędzie Gminy Morzeszczyn oraz Urzędzie Gminy Lichnowy - mówi starosta tczewski, Józef Puczyński.

Kolejnym krokiem w zakresie dygitalizacji Starostwa Powiatowego będzie wprowadzenie do końca bieżącego roku elektronicznego obiegu dokumentów. Obecnie trwają prace w zakresie uzgadniania sposobu przeprowadzenia całej procedury EOD. W tym celu 16 lutego br. pracownicy Starostwa wzięli udział w wizycie studyjnej, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Sztumie. Celem spotkania było zapoznanie się z systemem elektronicznego obiegu dokumentów, który w sztumskim urzędzie już funkcjonuje. Wszystkie wspomniane działania modernizacji urzędu przeprowadzane są ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "Ja tam do urzędu nie chodzę - wolę ich unikać".
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  jóng_gość

  09.03.2011, 07:03

  "Ja tam do urzędu nie chodzę"

  "W budynku starostwa zacznie bowiem działać hotspot"

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +2

  Spajko

  09.03.2011, 07:17

  Jeden infomat wiosny nie czyni...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • gwajer_gość

  09.03.2011, 18:56

  Jeden infokiosk już od pewnego czasu działa w komendzie policji. Cóż z tego, jak nie można z niego wejść na stronę komendy głównej policji ;)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • x_gość

  09.03.2011, 20:53

  i co to da, te samą funkcje powinna spełniać Pani w okienku na dole

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.