"Panie - zabrałeś nam najlepszych" - modlitwy w intencji ofiar tragedii

Przed suchostrzyckim kościołem zgromadziły się tłumy (fot. tcz.pl)
Tczew - "Panie - zabrałeś nam najlepszych" - modlitwy w intencji ofiar tragedii
Ostatnia niedziela (11.04) upłynęła w całej Polsce pod znakiem zadumy i głębokiej refleksji. Wierni masowo odwiedzali kościoły - msze święte w intencji ofiar katastrofy ze Smoleńska odbywały się także w Tczewie.

Rano tczewianie modlili się podczas nabożeństwa w farze. Z kolei wieczorem jednoczyli się wierni z największej tczewskiej parafii - świątyni NMP Matki Kościoła na osiedlu Suchostrzygi. Tam pierwotnie miała odbyć się msza z okazji 70. urodzin ks. dziekana Stanisława Cieniewicza... była modlitwa za ofiary smoleńskiej tragedii:

- Dobrze, że przyszliście na naszą wspólną modlitwę - mówił ks. Cieniewicz - Trudno sobie wyobrazić, że w takim momencie nie będziemy zwracali się w stronę Pana Jezusa. Szukamy teraz odpowiedzi na pytanie, na które rozum ludzki odpowiedzi nie znajduje. Nasz naród, który tak często powtarza "Jezu ufam Tobie", doznaje tyle cierpień. Często Boże nie potrafimy zrozumieć, co chcesz nam powiedzieć. Teraz cały naród przeżywa głębokie rekolekcje. Panie - zabrałeś nam najlepszych.


Materiał amatorski


Po mszy wierni udali się pod pomnik Jana Pawła II na skwerze przy świątyni, by pomodlić się za ofiary tragicznego, sobotniego wypadku na terytorium Rosji.

Zobacz materiał wideo:

Tczew w żałobie
Zginął prezydent RP - odeszło wielu znanych i cenionych Polaków - wszyscy lecieli feralnym samolotem nad groby Katynia. Jak wygląda Tczew w żałobie po sobotniej katastrofie pod Smoleńskiem?
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  MIO

  12.04.2010, 21:00

  Dziwne słowa

  Za życia niektórych z nich ciągle oczerniano a po śmierci słyszymy słowa " Panie zabrałeś nam najlepszych" Ludzka mentalnośc jest niepojęta.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • hehehe

  15.04.2010, 10:51

  ...

  to był MÓJ prezydent, i kropka,nie będę Go wychwalał, nikt nie jest idealny, ale zawsze byłem za NIM i bardzo ale to bardzo się cieszyłem, że to ON wygrał poprzednie wybory, tyle w temacie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  on..._gość

  13.04.2010, 08:22

  Panie zabrałes ...

  Naprawde glupota bez granic.Kosciol za wszystko obwinia Boga,ktos zginie to Bog tak chcial.krew mnie zalewa jak ich widze a tym bardziej slysze

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx9.xx0 
 • +1

  ktos całkiem obcy_gość

  15.04.2010, 13:58

  ludzie to co sie stało to była tragedia a to co sie dziej w mediach teraz to przerasta sie w cyrk.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.