Sesje Rady Miejskiej wrócą na szklane ekrany?

Od stycznia w TeTce nie ma emisji na żywo z UM (fot. tcz.pl)
Tczew - Sesje Rady Miejskiej wrócą na szklane ekrany?
Najprawdopodobniej na antenę lokalnej telewizji TeTka powrócą transmitowane na żywo sesje Rady Miejskiej. Tczewscy radni muszą znaleźć 9,6 tys. zł. dla operatora na prowadzenie usługi. Jest już nawet pomysł, skąd wziąć te pieniądze.

O sprawie braku transmisji obrad tczewskich rajców w lokalnej telewizji TeTka pisaliśmy już na naszych łamach. Jeszcze podczas lutowych obrad radny Zbigniew Urban wyjaśniał kolegom z miejskiego gremium, że zgłaszają się do niego mieszkańcy zdziwieni brakiem relacji. Mówił wtedy m. in., że tczewianie podejrzewają, że sesje emitowane na żywo zniknęły z ramówki TeTki, bo... widać bałagan, jaki panuje na sesji. Temat powrócił również w marcu. Wiele wskazuje na to, że sesje powrócą, jeśli uda się znaleźć odpowiednie środki dla operatora. Dotąd TeTka otrzymywała 500 zł za archiwizację każdej sesji. Według nowych ustaleń dwie godziny transmisji odbywałyby się w ramach archiwizacji - każda kolejna godzina usługi kosztowałaby dodatkowe 300 zł. Jedna sesja trwał około 6 godzin, zatem transmisja "live" wyniosłaby 1200 zł. Do końca roku trzeba by zatem zabezpieczyć 9,6 tys. zł. Jest już nawet pomysł, gdzie szukać tych pieniędzy - są bowiem jeszcze wolne środki w budżecie Rady:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Proponuję przeznaczyć dla telewizji 5000 zł z puli przeznaczonej na szkolenia, a 4600 zł z kasy wyznaczonej na podróże służbowe - mówił podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miejskiej, Włodzimierz Mroczkowski - Zbliża się koniec kadencji i myślę, że ani na żadne szkolenia, ani w podróże służbowe jeździć już nie będziemy. Jeżeli wyrazicie państwo zgodę, od przyszłej sesji wraca transmisja na żywo.

Tymczasem część radnych uważa, że transmisje na żywo to doskonały pomysł, ale pojawiają się i głosy, że rada mogłoby obejść się bez pojawiania się na ekranach telewizorów w każdy ostatni czwartek miesiąca.

- Dla mnie jest bez znaczenia, czy widzę sesję w czwartek czy w sobotę. Tym bardziej, że w czwartek to dzień roboczy, a w sobotę jest weekend i można spokojnie oglądać obrady. Zresztą ci, którzy chcą widzieć sesję na żywo, mogą przecież przyjść do urzędu. A tu proszę zobaczyć, ile jest wolnych krzesełek. - mówił podczas marcowych obrad Brygida Genca z PO.

Teraz wszystko w rękach radnych, którzy zdecydują o przesunięciu środków podczas pracy w komisjach. Szef telewizji TeTka, Adam Przybyłowski, w ostatni piątek złożył już swoją ofertę w Urzędzie Miejskim.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • baniak_gość

  12.04.2010, 07:39

  bez przetargu z wolnej ręki?

  A dodatkowym warunkiem jest posiadanie TV Telkab, której nie mam :(, więc nie będę mógł oglądać sesji Rady Miejskiej. Kwota jednak odpowiada możliwości udzielenia zamówienia z wolnej ręki...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx1 
 • gosc_gość

  12.04.2010, 08:29

  chodza plotki ze TeTka w ramach transmisji live chce tez robic transmisje na zywo w internecie...

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xxx 
 • pusty baniak_gość

  12.04.2010, 08:52

  lepszy obraz na żywo niż tandetne zdjęcia

  emisja w kablówce nie wyklucza emisji w internecie niech użyją wszystkich możliwości niech podpisuja wszelkie umowy niech wszystko jest jasne

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx3.xx2 
 • +1

  podróż_gość

  12.04.2010, 09:30

  jeszcze jedna

  mamy dla was jeszcze jedną podróż z służbową - z urzędu na ZAWSZE !!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx3 
 • baniak_gość

  12.04.2010, 10:43

  mi tam się moje zdjecia podobają

  Budzi kontrowersje zasięg i kwoty.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx1 
 • +1

  hehehe

  15.04.2010, 10:12

  ...

  z kamerą wśród zwierząt :)))

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.