tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 01:38
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

15 koncertów podczas II Zjazdu Akordeonistów

Opublikowano: Środa, 05.10.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już po raz drugi odbył się w Tczewie Zjazd Akordeonistów. Jego inicjatorką i organizatorką była Wiesława Quella i jej fundacja pod patronatem Starostwa Powiatowego w Tczewie, Prezydenta Miasta Tczewa i Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W tym roku dwa razy więcej uczestników w wieku od 8. do 16. roku życia wzięło udział w konkursie młodych akordeonistów. Profesorowie z Akademii Muzycznej w Gdańsku na czele z profesor Elżbietą Rosińską oceniali postępy młodych i utalentowanych muzyków. Laureatami konkursu zostali Paweł Ratajek - lat 13 z Gdańska i Krzysztof Bondar z Kalisza.

Na zjazd zjechali się goście z zagranicy m.in. znany tczewskiej publiczności Piotr Zotowicz z Owidiopola na Ukrainie, litewskich Taurogów oraz Mińska - Nikolaj Siewriukow profesor Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku, wieloletni dziekan katedry akordeonu, Prezes Związku Akordeonistów, zasłużony artysta i wieloletni solista filharmonii na Białorusi.
Laureatami nagród ufundowanych przez Prezydenta Miasta Tczewa, Starostę Tczewskiego, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Akademię Muzyczną w Gdańsku, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Wójta Gminy Tczew, Wydawnictwo Pomorskie oraz Fundację dla Tczewa zostali - Krzysztof Bondar, Paweł Ratajek, Kwartet akordeonowy PSM z Grudziądza, Alicja Jankowska,Mateusz Kłos, Piotr Litwiński, Błażej Wróbel, Marcin Wołoszyk, Emilia Sviklyte, Trio akordeonowe z Malborka, Brigita Greiciutie, Mateusz Kloskowski , Krzysztof Fornalik, Marta Kotlęga, Maciej Sinkiewicz, Jakub Baran oraz Michał Kozikowski.

W dniach 22-24 września przy pełnych salach odbyło się 15 koncertów na terenie całego powiatu tczewskiego w Tczewie, Gniewie, Piasecznie i Pelplinie. Akordeoniści grali w domach kultury, szkołach, szpitalu, domach pomocy społecznej. Nie obyło się bez bisów, duża cześć słuchaczy przechodziła z koncertu na koncert, żeby jeszcze raz zobaczyć i posłuchać artystów. Poza koncertami odbyły się warsztaty gry na akordeonie poprowadzone przez profesora Krzysztofa Olczaka z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Na koncercie Galowym 23 września w Gimnazjum nr 1 wystąpili mistrzowie akordeonu z towarzyszącymi im zespołami. Sobotni koncert w wykonaniu aktorki Emilii Komarnickiej pozostawił niezapomniane wrażenia. W loterii fantowej główną wygraną była dwuosobowa wycieczka do Szwecji, którą ufundowało biuro podróży Panda. Szczęśliwcem wygranej został mieszkaniec Tczewa. Każdy z uczestników Zjazdu Akordeonistów podkreślał, że to wyjątkowa impreza na skalę całego kraju i bardzo ważna dla Polski północnej warta zainteresowania i kontynuacji w następnych latach.

Galeria zdjęć

Tczew - II Zjazd Akordeonistów
Tczew - II Zjazd Akordeonistów
Tczew - II Zjazd Akordeonistów
Tczew -
Tczew -
Tczew -
drukuj
Artykuł przeczytano 1526 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Karta Miejska
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew