tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 01:32
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będzie promocja na cztery kopyta?

Opublikowano: poniedziałek, 25.01.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ostatni poniedziałek (18 stycznia) w Wyższej Szkole Polityki Społecznej i Gospodarczej w Starogardzie Gdańskim odbyła konferencja podsumowująca dotychczasowy rozwój i promocję turystyki jeździeckiej w naszym regionie. Na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Stowarzyszenia Gmin Kociewsko-Borowiackich "Bór", mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, przybyła blisko połowa reprezentantów kociewskiego biznesu hippicznego. Okazuje się, że to właśnie konie mogą być przyszłością turystyczną naszego regionu.

Gośćmi byli także reprezentanci najważniejszych samorządów oraz przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Autorzy oraz koordynatorzy prac przedstawili głównie ubiegłoroczne, ale i w skrócie wcześniejsze efekty swej aktywności. W pięciu prezentacjach została przedstawiona pełna historia przedsięwzięcia: od pomysłu, przez proces długotrwałych, żmudnych, ale rodzących owoce konsultacji, po realizacje zadań w terenie i wstępną promocję marki, a skończywszy na perspektywach udanej ewolucji "K4K".

- Wszyscy zebrani mogli dowiedzieć się o początkach koncepcyjnych, które zarazem były pierwszym przejawem udanego, wielostronnego porozumienia różnorakich podmiotów, które to porozumienie zainicjowało właśnie SGK-B "Bór". Gminy, nadleśnictwa, zarządcy dróg oraz prywatni przedsiębiorcy połączyli swe siły dla "Kociewia na 4 kopyta". - wyjaśniają przedstawiciele LOT Kociewie - Zaprezentowaliśmy widzom i słuchaczom, jak inwentaryzowaliśmy osobiście wszystkie stadniny, kwatery agroturystyczne, hotele i wszystkie inne obiekty końsko związane z Kociewiem. Pracownicy biura przedstawili wydawnictwa, które zostały opracowane na bazie zebranego materiału: merytoryczne sprawozdanie oraz reklamowy przewodnik turystyki końskiej. Ten ostatni miał swoją prapremierę w październiku ubiegłego roku na XX Międzynarodowych Targach Tour Salon 2010 w Poznaniu. LOT KOCIEWIE stworzył także profesjonalną mapę promocyjną końskiej rekreacji oraz otworzył stronę internetową www.konie.kociewie.eu. To wirtualnie, a co na szlakach? Tego lata i tej jesieni LOT KOCIEWIE efektownie i zgodnie ze wszystkim standardami oznakował 120 km szlaku konnego.

Dwa ostatnie wystąpienia prelegentów były skupione na dalszej i bliższej przyszłości. Rysują się w niej wyraźnie perspektywy rozwoju zarówno internetowej, jak i tradycyjnej wydawniczej promocji krzepnącego produktu turystycznego. Tyle w prezentacjach i wykładach zaproszonych prelegentów. W odzewie z audytorium kociewskich koniarzy wyraźnie słyszalna byłą chęć ponownego spotkania wczesną wiosną. Wtedy to "zarządcy" projektu postarają się pochwalić kolejnymi wynikami. Wiosenne spotkanie i kolejne przybiorą jednak formę warsztatów z rozwoju turystyki konnej na Kociewiu, tak aby wspólnie w burzy mózgów proces kreacji kontynuować, przechodząc płynnie z początkowego stępu w następujący po nim solidny kłus.

Szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia przekaże:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
Ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 058 531 37 41
info@kociewie.eu
 
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1943 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kręć kilometry
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
r_gość
IP: 78.88.xx9.xx1
Data: 25.01.2010, 17:24
Fajnie, że coś się dzieje... konie, szlak konny... No to WIO ;-)
Brak zdjęcia
0
turysta;)_gość
IP: 95.41.xx1.xx7
Data: 25.01.2010, 20:50
"Kociewie na 4 kopyta" przyznam, że dobry to zestaw ośrodków jeździeckich chociaż bardzo słabo był rozpowszechniony. Cieszy mnie to, że wkońcu ktoś zainteresował się końmi. Oby tak dalej!! ;) POZDRO
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew