Wspólna sprawa połączyła Gniew

Wspólna sprawa połączyła Gniew

zobacz galerię zdjęć: 2
Co łączy gniewską szkołę, Zamek oraz miejscową firmę? Połączyły swoje wysiłki dla dobra młodzieży i ich przyszłości. Bo kiedy w grę wchodzi ważna sprawa, w Gniewie wszyscy potrafią działać razem.

Impuls do wspólnych działań pojawił się z dwóch stron: władz gniewskiego zamku oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Pierwsza instytucja poszukuje najlepszych specjalistów do obsługi kompleksu hotelowego przy zamku. Druga natomiast od jakiegoś czasu szukała nowych ścieżek rozwoju edukacyjnego dla swoich uczniów. Trzecim "ogniwem", które wpisało się w ideę, była firma Weber z Gniewu - dzięki jej wkładowi szkolna recepcja wygląda profesjonalnie.

- Chodziło nie tylko o zainteresowanie uczniów nowymi kierunkami edukacji, ale także zaspokojenie potrzeb lokalnego rynku. Zamek jest wizytówką Gniewu, a kompleks hotelowy potrzebuje wykwalifikowanej kadry. Decyzja była naturalna - wspomina Aleksandra Gerigk, z-ca dyrektora szkoły. - Przeszliśmy drogę urzędową potwierdzającą, że w takich zawodach brakuje specjalistów i to zadecydowało o utworzeniu w technikum klasy o profilu hotelarskim - dodaje.

Biznesowy i społeczny aspekt kooperacji podkreśla Jarosław Struczyński, prezes zarządu "Europejski Park Historyczny w Zamku Gniew" - Kształcenie potencjalnych pracowników w gniewskiej szkole, to bez wątpienia najprostszy wyraz troski o przyszły kapitał ludzki w postaci wykształconych pracowników. Mamy optymistyczne i realne założenia, że biznes turystyczny będzie się w Gniewie rozwijał intensywnie. A kadra jest dla nas podstawą. Zabytki i inne obiekty też są istotne, ale to tylko materia, którą trzeba wypełnić ludźmi, czyli gośćmi oraz profesjonalnym personelem - dodał prezes.




Aby adepci hotelarstwa mogli uczyć się w dobrych warunkach, konieczne było pozyskanie środków na remont sali oraz budowę modelowej recepcji dla przyszłych hotelarzy. Tutaj w projekt włączyła się firma Weber - skierowała swojego instruktora do współpracy z wykonawcą i zaproponowała ozdobny mozaikowy tynk do aranżacji pomieszczenia - Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom młodych ludzi - to oni w przyszłości będą służyć temu miastu swoją wiedzą i pracą. Dobro Gniewu to nasza wspólna sprawa, dlatego chętnie wspieramy pomysły podnoszące jakość edukacji i kwalifikacje młodych gniewian - odpowiada Marek Dziurdzia, dyrektor Produkcji i Logistyki Weber.

Nauczyciele i uczniowie zgodnie przyznają, że dzięki wspólnej pracy zajęcia dziś są realizowane na najwyższym poziomie - Recepcja stanowi ważny element zaplecza w naszej szkole. Uczniowie często z niej korzystają, szczególnie podczas ćwiczeń odgrywając scenki sytuacyjne z prawdziwego hotelu. Recepcja to dla nich pracownia zawodowa. Bez niej trudno byłoby realizować zajęcia - opowiada Renata Tiedtke, ucząca m.in. organizacji pracy w hotelarstwie.

Jak pokazuje przykład z Gniewu, wspólne działanie to podstawa tworzenia lepszej przyszłości, i dla człowieka, i dla biznesu.



Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...