tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 14:06
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Muzycy z zamku przenieśli się do szkoły podstawowej

Opublikowano: poniedziałek, 02.01.2012, 00:04. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Sprzedaż Wzgórza Zamkowego w Gniewie pozostawiła wiele kwestii do rozwiązania. Jedną z nich jest sytuacja muzyków, mających do tej pory siedzibę w Pałacyku Myśliwskim, należącym do zamku. W połowie listopada pierwsza grupa zmieniła już swoją lokalizację, a na przeniesienie czeka jeszcze siedem zespołów.

Do pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przeniesiono działalność Centrum Animacji Kultury przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie. Teraz właśnie tam odbywają się próby Gniewskiej Orkiestry Dętej, dwóch zespołów sygnalistów myśliwskich, Ogniska Muzycznego oraz zajęcia indywidualne dla dzieci przygotowujących się do gry w orkiestrze, które prowadzą Jadwiga Mielke, Wojciech Narloch i Joanna Cerankowska. -Lekcje dostosowane są do potrzeb dzieci, ponieważ część z nich dojeżdża z terenu gminy Gniew, a także z Morzeszczyna, Królów Lasu i Dzierżążna. Odbywają się więc w większości popołudniami. Do godziny 12.00 przeważają natomiast sprawy administracyjne - opowiada Jadwiga Mielke.

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, to kwestia hałasu, jaki chcąc nie chcąc wytwarzają muzycy. Po pierwszych jednak próbach, jak zapewnia dyrektor szkoły nie było jeszcze żadnych niedogodności z tego powodu. Obawy te pojawiły się owszem na początku, ale jak się okazało nie wpłynęło to w żaden sposób na prowadzenie lekcji. Nowa siedziba nie różni się powierzchniowo od miejsca, w którym muzycy grywali poprzednio, a jak tłumaczy pani Mielke, akustyka w nowych pomieszczeniach jest nawet lepsza, co umożliwił też w dużej mierze generalny remont. Wymieniono między innymi instalację elektryczną, grzejniki, podłogi i wymalowano pomieszczenia. Koszty remontu w kwocie 30 tys. zł. w całości pokryte zostały przez Urząd Miasta i Gminy Gniew.

Obecnie z usług Centrum Animacji Kultury korzysta 34 członków Orkiestry Dętej, 8 dzieci przygotowujących się do gry w orkiestrze oraz 28 osób uczęszczających do Ogniska Muzycznego. Cały czas w Pałacyku Myśliwskim działa jeszcze siedem zespołów. Teraz ich sprawa została wzięta na warsztat.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 1680 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Stojaki na rowery przy dworcu PKP
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
biedni tczewscy artyści ~ dzizys_gość
IP: 77.113.xx4.xx4
Data: 02.01.2012, 08:29
Z "ZEBRY" w Tczewie wyrzucili na zbity pysk wszystkie zespoły , budynek należył do starostwa jednak nikt się tym nie zainteresował, bo starostwo jak i sam prezydent mają gdzieś Tczewskich artystów. Niektóre zespoły poprostu musiały wstrzymać swoją twórczość bo nie mają gdzie grać. W Gniewie widać że dbają chociaż o muzyków, bo Tczewskie starostwo to nie starostwo to jest normalne dziadostwo.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew