tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 15:14
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Drzewa jak bożonarodzeniowe choinki. Ma ruszyć sprzątanie

Opublikowano: czwartek, 12.04.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

"Z daleka rosnące tam drzewa wyglądają, jak udekorowane na święta Bożego Narodzenia choinki" - takie mało wiosenne widoki można spotkać na terenie sąsiadującym z tczewskim składowiskiem śmieci, którzy niektórzy tczewianie, z racji na bliskość lasu, wykorzystują do uprawiania sportów. Na problem zwraca uwagę radny miejski, Krzysztof Korda.

Chodzi o teren położony w sąsiedztwie wysypiska śmieci, cmentarza komunalnego i terenów wojskowych z jednej strony, a ogrodów działkowych i osiedla Bajkowego z drugiej strony.

- Teren prowadzący wzdłuż torów kolejowych jest miejscem, w którym aktywni mieszkańcy uprawiają biegi, spacery nordic-walking, przejażdżki rowerowe itp. - tłumaczy radny Krzysztof Korda (PnP) - Mieszkańcy poprosili mnie o reakcję i natychmiastowe uporządkowanie terenu, który wiosną jest i będzie częściej odwiedzany przez mieszkańców. Tymczasem widok jaki tam można zastać, jest przerażający. Podzielam w pełni stanowisko mieszkańców i wnoszę o niezwłoczne uporządkowanie terenu z zalegających śmieci.

Władze miasta przekonują, że teren zostanie uprzątnięty - od jakiegoś czasu Zakład Usług Komunalnych, m. in. przy pomocy skazańców ze starogardzkiego aresztu - sprząta nie tylko działki należące do miasta.

- Wiosną sukcesywnie oczyszczamy Tczew - na pierwszy ogień idą jednak miejsca w najbardziej uczęszczanych punktach miasta. Ten teren też zostanie oczyszczony - mówi Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa. - Kiedy Zakład Utylizacji Odpadów Stałych zrealizuje swoje zadanie, problem przestanie istnieć.

Problemem w tym miejscu są jednak nie tylko śmieci, które mogły zostać przywiane przez wiatr z pobliskiego składowiska, ale przede wszystkich dzikie wysypiska, które urządzają sobie sami tczewianie, nielegalnie zwożąc tam śmieci. Wzdłuż torów leżą kupy gruzu, worki z plastikowymi butelkami, czy nawet stary... sedes. Ten kto wyrzuca odpady w miejscu do tego nieprzeznaczonym nie może czuć się bezkarnie. Za nielegalne składowanie śmieci grozi mandat w wysokości od 50 do nawet 500 złotych. Dodajmy, że wkrótce wzdłuż torów ma być wybudowana droga, która będzie prowadziła do składowiska bezpośrednio z drogi krajowej nr 91.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2879 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kultura dostępna
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
Large_gość
IP: 84.38.xx8.xx0
Data: 12.04.2012, 00:16
Noooooo w końcu ktos wpadł na fantastyczny pomysł zeby się zająć tą częścią naszego miasta :)))
user_ico_tcz45
0
to norma ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 12.04.2012, 07:00
w tej części Tczewa, wiatr zawsze tam rozwiewa worki i nosi je po okolicy, To jest ta segregacja hehee, ja już dawno temu pokazywałem ten problem, trochę wtedy posprzątali, ale to się będzie powtarzało -taki jest urok wysypiska.
Brak zdjęcia
-4
niebywale ~ lala_gość
IP: 77.114.xx7.xx6
Data: 12.04.2012, 08:32
Jak mozesz tam mieszkac??? Posprzątał byś troche u siebie na chacie.
 
user_ico_The Miz
0
Do lala ~ The Miz
Uż. zarejestrowany
Data: 12.04.2012, 18:09
no naprawde komentarz na poziomie. A wracając do tematu to czas zadbac o te tereny bo to mogła by byc wizytówka rekreacjna miasta.
 
user_ico_aga_piet
0
Choinki ~ aga_piet Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 12.04.2012, 09:58
Tytuł trochę przekombinowany, w moich stronach choinki trochę inaczej się stroi na Boże Narodzenie ;))) Jeśli chodzi o śmieci wywożone do lasu - fakt. Całe sterty z worami w okołośliwińskich lasach, niektóre "warstwy" już przykryte runem. Włascicielom posesji szkoda paru groszy na wywóz śmieci, przecież trzeba oszczędzać. Natura sobie z tym poradzi, co najwyżej my będziemy żyć w coraz większym syfie i w końcu te hałdy nas wchłoną. Amen.
Brak zdjęcia
+4
Gdyby ~ ?_gość
IP: 83.25.xx2.xx0
Data: 12.04.2012, 12:46
Gdyby tam tędy Marsz ..., wczorajszy szedł i gdyby każdy z Nich tylko papier jeden worek uprzątnął w mig. Jaki to byłby -Jaki to byłby -Jaki to byłby BŁYSK !!!
Brak zdjęcia
+1
mropenvitamine_gość
IP: 78.88.xx7.xx0
Data: 12.04.2012, 16:53
Czy to jest widok z balkonow tego Bajkowego osiedla, siedliska tczewskiej bohemy, kreatywnych menagerow, itd?? Ale przynajmniej maja darmowe reklamowki. Smrod wysypicha tez za darmo.
Brak zdjęcia
0
wysypisko ~ tcz 28_gość
IP: 109.197.xx9.xx8
Data: 12.04.2012, 20:22
Niedługo będziemy mieli drugie Szadółki -już dzisiaj czuć było smrodek
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew