tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 09:13
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ten projekt ma polepszyć sytuację bezrobotnych

Opublikowano: wtorek, 14.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie już po raz kolejny realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego. Środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego są przeznaczone na realizację zadania, mającego na celu poprawę sytuacji osób bezrobotnych, zwiększenie ich szans na znalezienie zatrudnienia oraz udzielenie wsparcia w zakładaniu własnej firmy.

Od stycznia do końca lipca br. projekt rozpoczęło 309 osób, 207 uczestników zakończyło swój udział w zadaniu, 5 osób go przerwało. Indywidualnymi Planami Działania objęto według planu 20 osób. Osoby bezrobotne w ramach projektu uczestniczyły w 2010 roku w szkoleniach z zakresu ABC małej przedsiębiorczości, w szkoleniach zawodowych, językowych oraz kursach - Podstawy obsługi komputera i Internetu, Operator walca drogowego, Samodzielny księgowy, Operator-programista CNC, Operator koparki jednonaczyniowej, Zaopatrzeniowiec, Spawacz metodą TIG, Stolarz meblowy, Cukiernik, Specjalista ds. kadr i płac, Magazynier, Kurs języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym, a także Asystent działu personalnego z nauką języka angielskiego.

W ramach przedsięwzięcia w tym roku realizowane będą następujące jeszcze różne formy wsparcia - staż zawodowy (120 nowych osób + 46 osób kontynuujących z 2009r.), szkolenia (274 osoby), jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej (131 nowych osób+ 6 osób kontynuujących z 2009r), Indywidualny Plan Działania (20 osób). Istnieje także możliwość refundacji kosztów dojazdu uczestnikom projektu na staż zawodowy czy szkolenia. Beneficjenci ostateczni projektu w 2010r. to 609 osób bezrobotnych z terenu powiatu tczewskiego zarejestrowanych w PUP w Tczewie, w szczególności osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, (osoby wymienione w art.49 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy), między innymi bezrobotna młodzież do 25 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby starsze po 50 roku życia, niepełnosprawni, osoby bezrobotne bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, a także dodatkowo osoby zamieszkujące tereny wiejskie powiatu tczewskiego.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu "Fundusze unijne szansą na wzrost zatrudnienia w powiecie tczewskim" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych". Projekt ten jest kontynuacją projektu zapoczątkowanego w 2008 roku.
drukuj
Artykuł przeczytano 2989 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
user_ico_TCZEWIAK5
-4
TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 14.09.2010, 00:21
Dla bezrobotnych najlepiej moim zdaniem było by właśnie własną działalność założyć bo skoro przez tyle czasu nie mogli znaleźć pracy to chyba to było by najlepszym wyjściem i dość przyszłościowym szczególnie dla osób,które nie mają "dobrych" papierów.
Brak zdjęcia
+6
to jakaś farsą.... ~ Dzoni_gość
IP: 89.200.xx6.xx9
Data: 14.09.2010, 07:28
Dla niepełnosprawnych były szkolenia? jestem zarejestrowany od ponad 2 lat i mam napisane szereg szkoleń jakie bym chciał podjąć i nic z tego nadal cisza,chodza sie podpisać i nic z tego dla Mnie nic nie mają....potrafią tylko ładnie pisać i nic więcej....w innnych woj m in zach-pomorskim nawet za darmo zrobili szkolenia prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych o to przykład http://www.zprawemjazdylatwiej.pl/ link a u Nas co?? to tylko na papierku......
Brak zdjęcia
+4
Gość_gość
IP: 109.207.xx4.xx6
Data: 14.09.2010, 09:44
Działalność? A co tu w Tczewie można jeszcze otworzyć? Ludzie nie maja pieniędzy i większość takich inwestycji pod**ada i zostają tylko długi do spłacania.
Brak zdjęcia
0
gadanie ~ mentos_gość_gość
IP: 83.25.xx0.xx3
Data: 14.09.2010, 12:37
UP w Tczewie nalezy omijac i to jak tylko się da! Mi proponowali szkolenie na brukarza - dodam że mam mgr. mowie 3 jezykami i mam 5 letnie doswiadczenie inzynieryjne... Jak odmowilem to grzecznie poinformowano mnie - No dla pana pracy to my nie znajdziemy, a pan jeszcze rezygnuje z mozliwosci rozwoju!!!!.... Bez komentarza
Brak zdjęcia
-1
x_gość
IP: 84.38.xx7.xx4
Data: 14.09.2010, 17:40
pup w tczewie to jedna wielka beznadzieja, wogole pupy to istytucja beznadziei , staze i inne tego typu sprawy ktore sa pozyteczne z powodzeniem moga przejac 2-3 osoby zatrudnione w urzedzie miejskim (w pupie mniej wiecej tyle osob sie tym zajmuje) reszta dzialalnosci pup DO KOSZA
Brak zdjęcia
+2
ŻENADA!!! ~ ALICJA_gość
IP: 77.253.xx4.xx6
Data: 14.09.2010, 19:05
BEZROBOTNI MAJĄ CZĘSTOW WYŻSZE KWLIFIKACJE, NIŻ PANIENKI Z PUP PO ,,EKONOMIKU" , PRACUJĄCE Z POLECENIA SZWAGRA CIOCI...A WYMADRZAJĄ SIĘ, JAKBY MIAŁY DOKTORATY...
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew