Zwycięstwo Jakuba w deblu i trzecie miejsce w singlu w OTK Młodzików w Sopocie

W dniach 31.07-03.08.2015 r. na kortach SKT Sopot odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w Tenisie Ziemnym.

Kuba do turnieju przystąpił jako zawodnik rozstawiony z nr 3. W I rundzie miał Bye, w II rundzie pokonał zawodnika GAT Gdańsk Jakuba Klimka 61 60, w ćwierćfinale walczył z zawodnikiem KS Start Wisła Toruń Jakubem Głowackim wygrywając 63 63, w półfinale trafił na Jaszę Szajrycha z WKS Grunwald Poznań, z którym ostatecznie przegrał 46 16 i zajął bardzo dobre trzecie miejsce.

W turnieju deblowym Jakub w parze z Patrykiem Niełacnym (PKT Pabianice) dotarli do finału gdzie spotkali się z rozstawioną parą nr 2 Jakubem Lesmanem (PKT Pabianice) / Dariuszem Kuczyńskim (GAT Gdańsk) 75 26 10/2 zajmując I miejsce. Po drodze do finału pokonali Lewandowskiego Mateusza (TTZ Iława)/Jakuba Zocha (KS Start Wisła Toruń) oraz Filipa Pieczonkę (SKT Sopot)/Mateusza Gadzałe (KS Start Wisła Toruń).

W śród dziewcząt z naszego regionu startowała Daria Jekel. Daria grała tylko tyrniej singlowy. Niestety Daria przegrała swój pojedynek z Alicją Formellą z SKT Centrum Bydgoszcz 06 16.