Pogoń rozpoczęła walkę o punkty ligowe, Gryf zakończył okres przygotowawczy

Pogoń Tczew
Pogoń rozpoczęła walkę o punkty ligowe, Gryf zakończył okres przygotowawczy
Piłkarki Pogoni Dekpol Tczew rozpoczęły rundę wiosenną Extraligi kobiet od spotkania z drużyną UKS SMS Łódź. W pierwszym meczu tych drużyn w rundzie jesiennej łodzianki rozbiły tczewską drużynę 7:1. Mecz rewanżowy również obfitował w dużą ilość bramek. Niestety 5 z nich zanotował UKS SMS. Pogoń stać było tego dnia tylko na trafienie honorowe autorstwa Klaudi Tobiczyk.

W drugim meczu rundy wiosennej, Pogoń była podejmowana przez drużynę BTS Rekord Bielsko - Biała. W rundzie jesiennej w Tczewie padł wynik 3:2 dla Pogoni. Tym razem bielszczanki udanie zrewanżowały się tczewiankom aplikując 3 bramki już w pierwszej połowie i tym samym ustalając wynik spotkania na 3:0.

Pozostaje mieć nadzieje iż w kolejnym meczu z walczącą o utrzymanie drużyną KS Universytet Jagieloński uda się wywalczyć pierwsze wiosenne punkty.

UKS SMS Łódź - Pogoń Dekpol Tczew 5:1

BTS Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Dekpol Tczew 3:0

KP Gryf Tczew zakończył okres przygotowawczy do startującej 16 marca rundy wiosennej. Na zakończenie przygotowań Gryf rozegrał 2 spotkania kontrolne w których pokonał odpowiednio lidera (Victoria Kaliska) oraz wicelidera (Grom Kleszczewo) rozgrywek gdańskiej 3 grupy A-klasy.

KP Gryf Tczew - Victoria Kaliska (A Klasa) 5:2
KP Gryf Tczew - Grom Kleszczewo (A klasa) 6:0

Bilans sparingów tczewskich seniorów to 7 wygranych i 1 porażka (Wierzyca Pelplin 1:3). Bilans bramkowy to 52 bramki strzelone i 11 straconych.

Już w najbliższą sobotę (16.03 godz. 12:00, ul Bałdowska 11) kibice będą mogli zobaczyć tczewian w pierwszym meczu ligowym przeciwko drużynie Powiśle Pawlice-Rakowiec.

Artykuł nadesłano na Tcz24.

Drukuj
Prześlij dalej