Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

(fot. mat. prasowe)
14 lutego 2024 roku w hali II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie.

Do zawodów zgłosiło się 7 szkół. W zawodach prawo startu miały uczennice szkół średnich dziennych z całego powiatu, rocznik 2004 i młodsze. Zawody przeprowadzono w 2 fazach tj. eliminacyjnej i finałowej. W fazie eliminacyjnej wszystkich uczestników zawodów rozlosowano do 2 grup. W grupach drużyny rozegrały pojedynki między sobą systemem każdy z każdym. Następnie w finale spotkały się zespoły, które wygrały swoje zmagania w grupie, natomiast o miejsca III-IV zagrały zespoły, które ukończyły rywalizację grupową na 2 miejscu.
Ostatecznie zwycięzcą zawodów została reprezentacja II LO Tczew, która będzie reprezentować Powiat Tczewski w półfinale wojewódzkim.