Daniel Ławrynowicz mistrzostem Polski juniorów. Dominika Karolak wywalczyła brąz

Od lewej - Dominika Karolak, ich trener z SMS Warszawa Krzysztof Gawlikowski i Daniel Ławrynowicz
Mamy świetnych wieloboistów - Daniel Ławrynowicz po raz drugi zdobył mistrzostwo Polski juniorów, brąz wywalczyła Dominika Karolak.

Daniel Ławrynowicz (rocznik 1997) obronił ubiegłoroczny tytuł mistrza Polski w czwórboju nowoczesnym juniorów do lat 18. Był faworytem do złotego medalu, ponieważ przez cały sezon liderował w grupie polskich czwórboistów nowoczesnych w Pucharze Europy i na Mistrzostwach Europy.

Zawody miały obsadę międzynarodową - Polacy rywalizowali z silną ekipą z Egiptu, ale medale MP zostały przyznane tylko polskim zawodnikom. W drodze po złoty medal Daniel wygrał konkurencję szermierczą (25V) i był trzeci w pływaniu (200 m dowolnym (basen 50m) 2:12.11). CE (combinet event - 4x800 m bieg plus strzelanie) rozpoczął jako najlepszy Polak, kontrolował sytuację, uzyskał najlepszy czas "kombajnu" (11:25.82) i wygrał mistrzostwa z dorobkiem 1176 pkt.

Po tych zawodach, decyzją trenera kadry PZPNow, tczewski zawodnik otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata juniorów do lat 18 w czwórboju nowoczesnym, które odbędą się w dniach 13-14 września w Buenos Aires (Argentyna). Na zdjęciu od lewej - Dominika, ich trener z SMS Warszawa Krzysztof Gawlikowski i Daniel.

Dominika Karolak (1998) w Drzonkowie zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski (w ubiegłym roku była czwarta na OOM w trójboju nowoczesnym). Dokonała tego w pierwszym roku treningu czwórboju nowoczesnego, czyli po niespełna kilku miesiącach treningu szermierczego - dyscypliny, która ma decydujący wpływ na wynik w całej konkurencji. Jej sukces jest znakomitym wydarzeniem, ale nie sensacją - w ostatnich Zawodach Kontrolnych Kadr zdobyła już miejsce na podium i była zaliczana do grona faworytek do medalu.

W szermierce (22V) i pływaniu była druga w grupie Polek (2:24.30). Do CE wybiegła również jako druga. Nie zdołała obronić tej pozycji, ale nie dała się pozostałym rywalkom i pięknie wywalczyła brązowy medal.

W drugim dniu Mistrzostw Polski zostały rozegrane wyścigi sztafet mix (dwuosobowych - jedna zawodniczka i jeden zawodnik). W tym roku po raz pierwszy nasz klub wystawił pełną sztafetę, która do tego miała potencjał medalowy. Jednak sztafety mają charakter rywalizacji sprinterskiej i nie tolerują żadnych błędów. Nasi zawodnicy nie mają predyspozycji szybkościowych i nie ustrzegli się błędów w trakcie strzelania. Rywalizację sztafetową zakończyli na piątym miejscu.