Aussie Sylex Sambor Tczew przegrał (jedną bramką) z Energą AZS Koszalin

(fot. sambor-tczew.pl)
Aussie Sylex Sambor walczył do końcowych sekund z Energą AZS Koszalin, jednak przegrał jedną bramką 21:22. Oba zespoły stworzyły emocjonujące widowisko. Bohaterką spotkania była skrzydłowa AZS i… wychowanka Sambora Karolina Kalska.

Obie drużyny po trzech kolejkach znalazły się „pod kreską”. Tczewianki zaczęły od trzech porażek, ale z mocnymi zespołami. Energa AZS Koszalin z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami na koncie. W tym spotkaniu była twarda walka, szybka gra i emocje. W grodzie Sambora dawno nie było takiego widowiska. Wynik od początku oscylował blisko remisu. W 9 minucie było 4:4, a po niewykorzystanym przez gospodynie rzucie karnym koszalinianki trafiły dwa razy i zbudowały przewagę. Samborzanki nie pozwoliły na odskoczenie rywalkom i w 20 minucie był remis 7:7. Dobrze grały w defensywie, ale problemy miały w ataku. Tczewianki wyszły z dużej opresji, gdy grały w podwójnym osłabieniu. To dało impuls - poszły za ciosem i wypracowały trzybramkową przewagę. Po trafieniu Karoliny Olszowej prowadziły nawet 12:8. W ostatniej minucie pierwszej połowy z rzutu karnego zmniejszyła dystans Karolina Kalska (nazwisko panieńskie Sulżycka). To tczewianka grająca przez wiele sezonów w Gdyni, wychowanka Sambora zdobywczyni mistrzostwa Polski juniorek w drużynie prowadzonej prze Eugeniusza Kwiatkowskiego.

W pierwszej połowie siedziała na ławce rezerwowych. W drugiej norweski trener Reidar Moistad wprowadził ja do gry i to właśnie Kalska wygrała dla AZS ten mecz. W drugiej połowie zdobyła 7 bramek. To jej sześć bramek z rzędu zrobiły różnicę. W 48. minucie AZS już prowadził 18:16. Nad odrobieniem tej dwubramkowej przewagi samborzanki pracowały do końcowych sekund meczu. Nie udało się.

- To był dobry mecz, przegraliśmy z mocnym rywalem, ale decydowały niuanse, a dokładnie znów brak doświadczenia - mówił po spotkaniu trener Leszek Elbicki. Popełniliśmy mniej błędów niż w poprzednich spotkaniach, ale zabrakło skuteczności, pewności siebie w ataku. Przed nami mecze z drużynami walczącymi o utrzymanie - SPR Olkusz, Olimpią Beskid Nowy Sącz i Piotrcovią. W końcu musimy zacząć wygrywać i na pewno nas na to stać.

Aussie Sylex Sambor Tczew - Energa AZS Koszalin 21:22 (12:9)

Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Pasternak 5 (2), Olszowa 4, Strzałkowska 3, Belter 2, Łukasik 2, Bilenia 2, Tomczyk 2, Skonieczna 1, Nowicka, Krajewska.
Karne 2/3, kary 6 min.
AZS: Prudzienica - Kalska 8 (3), Załoga 5 (3), Błaszczyk 3, Kobyłecka 2, Muchocka 1, Chmiel 1, Garović 1, Manoila 1, Balle, Matuszczyk.