Piłka nożna - Pogoń z punktem, Gryf z sześcioma

Piłka nożna
Piłka nożna - Pogoń z punktem, Gryf z sześcioma
Piłkarki Pogoni Dekpol Tczew kontynuują serie spotkan wyjazdowych w Extralidze kobiet. Punkty udało się przywieść z Krakowa gdzie w starciu z drużyną KS Uniwersytet Jagieloński Pogoń zanotowała remis. Bramkę dla Tczewianek strzeliła Magdalena Sobal

Bez punktów i z czteroma straconymi bramkami Pogoń wróciła z Gdańska. Na stadionie Polsat Plus Arena lepszą drużyną okazał się Orlen Gdańsk zwyciężając 4:1. Honorowe trafienie i tym razem należało do Magdaleny Sobal.

Sytuacja w tabeli Ekstraligi wydaje sie być pod kontrolą tczewianek. Nad miejscem zagrożonym spadkiem Pogoń ma 7 punktow przewagi. Do podium brakuje natomiast 10 punktów.
Nienajlepszą passę (4 mecze, 3 porażki, 1 remis), Pogoń będzie chciała poprawić w pierwszym meczu domowym w rundzie wiosennej. 13 kwietnia podejmie drużynę Sląska Wrocław.

KS Uniwersytet Jagieloński - Pogoń Dekpol Tczew 1:1
AP Orlen Gdańsk - Pogoń Dekpol Tczew 4:1

Do rywalizacji ligowej wrócił KP Gryf Tczew. W dwóch pierwszych meczach A Klasy, zawodnicy z Tczewa potwierdzili że wyniki meczów kontrolnych nie były dziełem przypadku. W pierwszej wiosennej kolejce, na stadionie przy ulicy Bałdowskiej, Gryf urzadził sobie festiwal strzelecki aplikując gościom z Pawlic 10 bramek, nie tracąc żadnej.

W drugim meczy, na wyjeździe Gryf uporał sie z drużyna z Waplewa wygrywając 4:2. Od 12 kolejek Gryf pozostaje niepokanany w lidze a wygrana z Waplewem była 8 wygraną z rzędu. Tym samym drużyna z Tczewa pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli.

Kolejne 2 mcze Gryf rozegra na własnym stadionie. 6 kwietnia podejmie druzyną z Trzciana a 13 kwietnia drużynę z Postolina.

KP Gryf Tczew - Powiśle Pawlice- Rakowiec 10:0
LKS Waplewo Wielkie - KP Gryf Tczew - 2:4

Drukuj
Prześlij dalej