Sportowa kuźnia talentów

Od wielu lat Sportowy Klub Karate SENSHI przyzwyczaja nas do wysokiego poziomu sportowego wśród swoich zawodników. Tym razem nie było inaczej! Kolejni zawodnicy tczewskich karateków udowadniają, że Tczew w karate znaczy dużo. Adrianna Meller wyrusza na Mistrzostwa Europy Karate WKF. Tczewianka będzie reprezentować nasz kraj w konkurencji Kumite (walki) Kadetek do 47kg.

Warto zaznaczyć, że karate WKF to sport olimpijski, a jego przedstawicielem w Polsce jest Polska Unia Karate - Polski Związek Sportowy. Jedyny związek karate uznawany przez Polski Komitet Olimpijski i Ministerstwo Sportu i Turystyki RP. Adrianna na co dzień uczy się w tczewskim Ekonomiku, a trenuje w Hali Powiatowego Centrum Sportu (Hala 2LO Tczew).

- Od lat uzyskuje wysokie wyniki sportowe. Tczewianka na swoim koncie posiada trzy medale ligi światowej Karate WKF, oraz liczne tytuły mistrzowskie zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Między innymi zdobywała czterokrotnie złoto podczas Energa Grand Prix Tczew, którą X edycje organizowaliśmy w Tczewie - mówi Mateusz Kaczyński trener Adrianny. W naszym klubie od lat mamy wielu znakomitych zawodników, którzy godnie reprezentują od wielu lat nasz kraj na arenie mistrzowskiej. Jednym z najlepszych Polskich karateków zdecydowanie jest Miłosz Sabiecki, klubowy kolega Ady - dodaje MK.


Tczewski klub karate od lat jest również organizatorem wielu imprez sportowych, które z powodzeniem odwiedzają zawodnicy z całej polski i zagranicy. W tym roku międzynarodowe Grand Prix Tczew odbędzie się w listopadzie i ponownie będzie turniejem kwalifikacyjnym do kadry narodowej. A już 14 kwietnia hala przy Królowej Marysieńki gościć będzie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - strefa A. Jest to turniej mistrzowski rangi Mistrzostw Polski dla kategorii dziecięcych. Do Tczewa zjadą się najlepsi zawodnicy z roczników 2011, 2012, 2013. Już teraz zapraszamy do kibicowania młodym sportowcom - wstęp wolny.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Były działacz._gość

  13.02.2024, 16:39

  Proste

  Jak ludzie nie kradną i nie jeżdżą po świecie za pieniądze od miasta to mają na działania dla zawodników! Miasto chyba musi kontrolować lepiej co się dzieje w innych klubach

  Odpowiedz
  IP: 46.113.xxx.xx8 
 • yhy_gość

  14.02.2024, 10:13

  W tym przypadku Klub wziął sprawy w swoje ręce i wyszedł do dzieci i rodziców z uczciwą propozycją. Moja pociecha trenuje już ponad 2 lata, a zaczęło się od zajęć w przedszkolu. Młoda ma zajawkę i przynajmniej nie siedzi ciągle w smartfonie.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.