TALK-McDonald’s już za dwa tygodnie PlayOff!

TCZ na pierwszym. Rewelacyjne OSZI P&J Sport Team, z Hicksem w składzie, w końcówce sezonu zasadniczego. Znamy pary, które zagrają ze sobą w PlayOff.

Devils : OSZI P&J Sport Team 57:68
Obie ekipy wypoczęte po świętach i pełne energii zapewniły nam spore emocje. Naprzeciwko siebie stanęły dwie strategie gry. Oparta na zespołowej grze i oparta na popisach gwiazd swojej drużyny. Wygrała ta druga opcja. Devilsi mimo wspaniałej zespołowej gry nie byli wstanie powstrzymać Michaela Hicksa, i wspomagającego go w zbiórkach Romana Olszewskiego. W takim składzie i przy tak dysponowanym Michaelu, Oszi są w stanie wygrać z każdym. Oszi: Hikcs - 40 pkt. 12 zb. R. Olszewski - 10 pkt. 14 zb. Devils: Piotr Rosół - 15 pkt. 9 zb. Dawid Topolski - 19 pkt. Piotr Borys - 13 pkt.
Statystyki meczowe:

Drin Team : Stars i Panowie 44:59
Zawodnicy SiP zmotywowani by spalić jak najszybciej kalorie zgromadzone podczas świąt wygrali pierwszą kwartę 16 do 7. W dalszym etapie meczu kontrolowali wynik spotkania. Drin Team zasługuje na pochwałę za rotowanie składem tak aby cała dziesiątka zawodników zagrała powyżej 15 minut. To zasługa za sługa grającej trenerki Doroty Pruszak, która właśnie w tym meczu powróciła do gry w Talku. Na wyróżnienie w zespołach zasłużyli: SiP - Krzysztof Link 19 pkt. 21 zb., Maciej Wojciechowski 23 pkt i Dariusz Beyrowski 12 pkt. 13 zb. Drin Team - Rafał Roik 13 pkt. 6 zb. i Mateusz Jurojć 10 pkt. 4 zb.

TCZ : SRKFiS Polpharma 53:49
Pierwsze noworoczne spotkanie mistrzów obfitowało w emocje. Jeśli ktoś myślał, że starogardzianie tanio sprzedadzą skórę srogo się pomylił. Do połowy meczu TCZ wypracowało 7 punktowe prowadzenie. Lecz gracze stowarzyszenia Polpharmy są doświadczeni i wiedzą jak wykorzystać słabości drużyn przeciwnych na swoją korzyść.
W trzeciej kwarcie zaczęli razić kosz TCZ trójkami, rzucili ich 5, wygrali tę część 19:10 i wyszli na 2 punktowe prowadzenie. W zachowaniu dobrej passy Polpharmy przeszkodziła awaria tablicy wyników, wytrąciła ich z uderzenia. Na początku czwartej kwarty zapanował chaos z którego obronną ręką wyszli gracze TCZ i wygrali spotkanie 5 punktami.

ProCam : Massdek 35:31
Obie drużyny stawiły się na sobotnie spotkanie bez swoich liderów. Massdek bez Marka Jankowskiego (zawieszenie za faule) i ProCam bez Marcina Słowikowskiego. Ten mecz był miłym zaskoczeniem dla obserwujących go kibiców. Nie zobaczyli oni może finezyjnej gry, ale za to prawdziwą męską walkę do samego końca spotkania. Gdy Massdek wysunął się na prowadzenie i passa dobrych zagrań będzie trwać. Gracze ProCamu otrząsnęli się i nie pozwolili na drugie zwycięstwo Massdeku w Talku, zwyciężając. Wyróżniający się na nieobecność liderów: ProCam - Artur Grodź 10 pkt. , Adam Depka 8 pkt. 13 zb. i Adam Serkowski 8 pkt. 8 zb. Massdek - Filip Maniuk 10 pkt. 7 zb. i Wojciech Chyła 10 pkt.

TCZ : Stars i Panowie 72:29

Pierwszy niedzielny mecz powinien być bardzo emocjonujący, ponieważ spotkały się pierwsza i druga drużyna w tabeli. Poziom gry SiP jednak znowu zawiódł. Potwierdziło się, że SiP nie potrafi skupić się wystarczająco na mecze z trzykrotnym mistrzem TALKu. A mistrzowie zagrali tak zwane „swoje” i spokojnie wygrali mecz. Na wyróżnienie zasługują w drużynie TCZ, jak zwykle Piotr Samujło, ale w szczególności Mateusz Papis (18 pkt.) i Tomasz Smykowski (19 pkt.). Ich dobra forma dobrze wróży TCZ w PlayOff.

Devils : Massdek 63:34
Devilsi planowo wygrali. Nic dodać, nic ująć.
Ponownie zespołowa gra Diabłów dała im zwycięstwo, a jedynymi jasnymi punktami drużyny Massdeku byli Filip Maniuk, Maciej Glienke i Wojciech Chyła.
Massdek w PlayOff zagra z trzykrotnymi mistrzami TALK, drużyną TCZ.

SRKFiS Polpharma : OSZI P&J Sport Team 44:62

To spotkanie decydowało o tym z kim Oszi zagrają w Playoff. Po wygranej Devilsów, przegrana Polpharmy spychała ją na 4 miejsce naznaczając do pary właśnie z Oszi. Najwyraźniej właśnie takiego obrotu spraw chcieli zawodnicy drużyny Olszewskich.
To był prawdziwa męska gra. W meczu popełniono aż 36 fauli, w czym jeden dyskwalifikacyjny i dwa techniczne.
Mecz dobrze zaczęli zawodnicy Polpharmy wygrywając pierwszą kwartę 13:6. Dali sygnał drużynie Oszi, że łatwo skóry nie sprzedadzą. Zespół pod wodzą Olszewskich zmienił jednak taktykę w dalszych kwartach. Punktów nie zdobywali już tylko Michael Hicks i starszy z Olszewskich. Zespół zaczął się dzielić piłką, czego wynikiem były podwójne zdobycze punktowe czterech zawodników. Polpharma próbowała się bronić rzutami 3 punktowymi lecz trafiali oni na bardzo niskiej skuteczności 12%. Oszi pewnie wygrało to spotkanie, pytanie czy aby na pewno dobrze wybrali przeciwnika na rundę PlayOff. Zespół Stowarzyszenia Polpharmy jest o wiele groźniejszy z Przemkiem Józefiakiem którego w niedzielnym spotkaniu zabrakło.

ProCam : Drin Team 55:40
To spotkanie również nie było o przysłowiową pietruszkę. Ważyły się losy szóstego miejsca w tabeli i rozstawienia przed fazą PlayOff. Zmotywowana drużyna Drin Teamu dobrze zaczęła spotkanie i toczyła wyrównany bój do połowy spotkania. Po przerwie w połowie meczu zawodnicy ProCamu złapali wiatr w żagle, a Trin Teamowcy jakby trochę stracili entuzjazm w grze i opadli z sił. Decydującą o końcowym wyniku trzecią kwartę zawodnicy Adama Depki wygrali 17:6. ProCam spotka się tym samym z Devilsami, a Trin Team ze Stars i Panowie w etapie Playoff już za dwa tygodnie.

Rozgrywki fazy PlayOff już za dwa tygodnie 17-18 styczeń. Zapraszamy do kibicowania!!!