Piłka nożna - tczewskie drużyny seniorskie tuż przed startem rozgrywek

Pogoń Tczew (fot. Adrianna Ficek)
Piłka nożna - tczewskie drużyny seniorskie tuż przed startem rozgrywek
Juz tylko dni dzielą piłkarki Pogoni Dekpol Tczew od inauguracji rozgrywek Ekstraligi kobiet. W ciągu ostatnich 2 tygodni, swoją formę tczewianki weryfikowały z drużynami grającymi na codzień w 1 lidze kobiet.

Pogoń Dekpol Tczew - Lech Poznan (1 liga) 3:3
Pogoń Dekpol Tczew - Energa Checz Gdynia (1 liga) 2:1

Okres przygotowawczy Pogoń kończy bilansem 3 porażek, 1 remisu i 1 wygranej. Stosunek bramek 6:17

Mimo iż pierwsza kolejka Extraligi zaplanowana jest juz na 2-3 marca, piłkarki z Tczewa będziemy mogli podziwiać na żywo dopiero w 5 kolejce rundy rewanżowej, 13 kwietnia. Pierwsze 4 mecze Pogoń rozegra na wyjazdach odpowiednio w Łodzi, Bielsku Białej, Krakowie oraz Gdańsku.

Seniorski KP Gryf Tczew na wznowienie rozgrywek musi czekać jeszcze 2 tygodnie. Pierwsza kolejka A-Klasy zaplanowana jest na 16-17 marca. Panowie rozegrali 3 kolejne spotkania kontrolne.

KP Gryf Tczew - Orzeł Subkowy (B Klasa) 10:1
KP Gryf Tczew - Wierzyca Pelplin (5 liga) 1:3
KP Gryf Tczew - Pomezanią Malbork (4 ligajunior A) 8:3

Zgodnie z planem, KP Gryf rozegra jeszcze 2 sparingi przed startem ligi i będą to mecze z Victoria Kaliska (Klasa A) oraz Gromem Kleszczewo (klasa A). Dotychczasowy bilans KP Gryf Tczew to 1 porażka i 5 zwyciestw. Stosunek bramek 41:9

Jeżeli warunki atmosferyczne oraz stan boisk pozwoli na rozegranie zawodów, drużynę KP Gryf Tczew na żywo będzie można zobaczyć juz 16 marca. W pierwszej kolejce gryfici zmierzą sie z Powiślem Pawlice-Rakowiec.

Tekst nadesłano do działu Tcz24.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • gość_gość

  07.03.2024, 09:44

  Gratulacje

  Tylko pogratulować włodarzom miasta Tczew nasza drużyna gra teraz z klubami z którymi dawna Wisła nie grała nawet sparingów bo to był nie ten poziom. Mecz na szczycie Tczew - Grom Kleszczewo / z całym szacunkiem dla zawodników i mieszkańców Kleszczewa ale chodzi mi potencjały tych miejscowości i zaplecze, które w Tczewie zostało zmarnowane. Wychowywanie przez sport, danie młodzieży szansę na rozwój -władze naszego miasta maja chyba gdzieś.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • Pedro_gość

  07.03.2024, 11:29

  Gdzieś dzwoni...

  Zarządzanie w sporcie to nie tylko oczekiwanie na pieniądze publiczne. Jak ich nie ma to już koniec. Piszesz Wisła? Zgadnij co zrobił zarząd Wisły właśnie z młodzieżą , wychowankami, Tczewianami, których w liczbie ponad 20 otrzymał z MKS? Ano nic. Rozpędził ich po wioskach. Gdzie jest teraz Wisła czy inny klub seniorski? Oprócz długów nie zostało nic. Te same chłopaki które Wisła kopnęła w d, zostali pozbierani w seniorska drużynę po roku i pokonują kolejne kroki w seniorskich ligach. Nie da się od razu przeskoczyć do Extraklasy. Trzeba zacząć od B klasy. I tak się stało. Fakt jest taki że brakuje chłopakom kilku meczy do poziomu na którym grała ostatnio Wisła. Wazne że 100% z nich pochodzi z Tczewa. Zaangażowanie finansowe miasta na chwilę obecną to 0%. Ale nikt z tego nie robi afery. Można sprawnie i profesjonalnie budować klub bazując na grupie zaangażowanych działaczy, kilku sponsorach lokalnych a przede wszystkim na młodzieży i wychowankach. Malkontentem jest ten kto siedzi i czeka na pieniądze z nieba, może wtedy coś zrobię.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx3 
 • gość _gość_gość

  07.03.2024, 14:58

  do Pedro

  Wiem, że chłopaki zostali rozgonieni po dziurach ..... grają gdzie można. Trzymam za nich kciuki. Czas by włodarze choć w jakiś sposób przyczynili się do powrotu piłki nożnej do nie tak małego miasta tej części Polski. Właśnie chodzi mi o to 0% o którym piszesz.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.