Decka Pelplin poza zasięgiem Trefla II Sopot

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)
Decka Pelplin rozpoczęła fazę play off od zdecydowanego zwycięstwa nad rezerwami Trefla Sopot 93:66. Przypomnijmy, że pelplińscy koszykarze przystępowali do tego pojedynku jako faworyci kończąc rundę zasadniczą na pierwszym miejscu.

Goście byli natomiast na przeciwległym biegunie zajmując ósme miejsce po fazie zasadniczej. Spotkanie rozpoczęła miła uroczystość. Statuetkami zostali uhonorowani zawodnicy Decki Pelplin Karol Dębski oraz Bartosz Sarzało. Pierwszy z nich został wybranym MVP najbardziej wartościowym zawodnikiem sezonu regularnego, drugi natomiast znalazł się w najlepszej piątce sezonu regularnego.
Gospodarze podeszli do tego spotkania niezwykle skoncentrowani i od początku meczu narzucili swoje tempo gry. Doskonale mecz rozpoczął Karol Dębski, który po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 9 punktów. Kwartę numer dwa celnym rzutem rozpoczęli koszykarze Trefla zmniejszając swoją stratę do zaledwie 5 punktów. Jednak to było wszystko na co im pozwolili tego dnia gospodarze. Dobra skuteczność oraz zdecydowana przewaga na tablicach spowodowały, że na 8 minut do końca pierwszej połowy Decka prowadziła jedenastoma punktami. Druga połowa układała się także pod dyktando pelplinian. Trójki Marcina Chudy oraz szybkie wjazdy pod kosz kapitana Bartosza Sarzało były nie do zatrzymania dla przyjezdnych. Cieszy fakt, że po raz kolejny mogliśmy podziwiać na boisku cała dwunastkę Decki Pelplin. Warto wspomnieć, że Decka rozgrywała to spotkanie przy komplecie kibiców, którzy okazali się szóstym zawodnikiem pelplinian. Kolejne spotkanie Decka rozegra w Sopocie 18.03.2017.

Decka Pelplin - Trefl II Sopot 93:66 ( 25:18, 17:13, 25:21, 26:14)
DECKA : Chudy 23 (3), Dębski 19 (1), Sarzało 18 (2), Kowalczuk 8, Krzywdziński 8, Kamiński 6, Czyżewski 4, Reszka 4, Muntowski 2, Góralczyk 1, Guz, Tylkowski