Rozgrywek pod siatką ciąg dalszy
Tczew - GP Tczewa w siatkówce plażowej - już po 3. turnieju

GP Tczewa w siatkówce plażowej - już po 3. turnieju

Piękny urodzinowy prezent sprawił sobie Piotr Ilewicz, który w parze z Tomaszem Wołoszukiem wygrał III turniej XIV Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej. Pomimo zapowiedzi synoptyków, że będzie burzowo, porywisty wiatr i deszcz non stop, była przepiękna pogoda!

Wiele osób jechało na turniej do Tczewa w strugach deszczu, nie wierząc, że zawody się odbędą. 48 zespołów (32 Open, 12 kobiet i 4 40+) zagrało w III turnieju XIV Grand Prix Tczewa. Panie w natarciu! 12 zespołów jeszcze nigdy nie startowało w Tczewie i niedługo (mamy nadzieję) zagrają równie liczny turniej jak kat. OPEN. Mężczyźni 40+ w niezmienionym 4-drużynowym składzie. Jedyna niepokonana do tej pory para Dusowski - Szwajkowski prowadzą zdecydowanie w swojej kategorii, wygrywając kolejny turniej.

Dusowski : Szwajkowski - Bojewski : Patoła 21:16
Dusowski : Szwajkowski - Woźniak : Fabiańczyk 21:8
Bojewski : Patola - Woźniak : Fabiańczyk 2:1 ( do 2 wygranych setów)
Dusowski : Szwajkowski - Gaczoł : Plorin 21:16
Bojewski : Patoła - Gaczoł : Plorin 21:12
Woźniak : Fabiańczyk - Gaczoł : Plorin 21:11
Maciej Gaczoł i Tomasz Plorin to najstarsza para Gran Prix, mająca w sumie 121 lat!!!

Wśród pierwsza porażka pary Hohn : Bartoń, która w finale uległa parze Łazarska : Walentynowicz 17-21.
W meczu o III miejsce Bąkowska : Kirszenstein pokonała Lidzińską : Nobis 21:11.
Kolejne miejsca zajęły:
V - Baranowska : Krasińska ; VI – Grzyb : Chmielecka ; VII – Rembiasz : Brzozowska ; VIII - Gwizd : Kuzimska.

W OPEN trzeci turniej i trzeci zwycięzca! Sytuacja bardzo ciekawa, bo nie ma zdecydowanego faworyta, choć cztery zespoły uzyskały już sporą przewagę. Niesamowity mecz odbył się w fazie grupowej, gdzie spotkały dwa zespoły przodujące w swoich kategoriach, czyli Ileczwicz - Wołoszuk (OPEN) i Dusowski : Szwajkowski (40+ - zagrał też w kat. OPEN). Mecz wyrównany do ostatniej piłki, gdzie weterani mieli nawet piłkę meczową przy stanie 20:19, a Dusowski był bliski zablokowania Ilewicza. Ostatecznie wygrali "młodzi" 22:20, ale ten mecz obserwowali prawie wszyscy zgromadzeni na trybunie.

Po III turnieju nastąpi 3-tygodniowa przerwa w rozgrywkach, a siatkarze ponownie spotkają się 11 sierpnia, jak zwykle w czwartek, jak zwykle o godz. 17.00 na piaszczystych boiskach TCSiR.

Organizatorem imprezy jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsorami XIV Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej są - Ośrodek Szkolenia Kierowców "MAXIMUS", TIMEX WB, firma "DDD" i P&J SPORT

WYNIKI OPEN

ĆWIERĆFINAŁY :

Brange : Zbrzeźny - Dziwierech Chyl 21:19
Ilewicz : Wołoszuk - Zięba : Niemiec 21:15
Krajnik : Mrozek - Wrzosek : Kowalski 21:11
Wrzosek : Szlejter - Majorkowski : Pietruczuk 21:18

PÓŁFINAŁY :
Wołoszuk : Ilewicz - Krajnik : Mrozek 21:11
Wrzosek : Szlejter - Brange : Zbrzeźny 21:15

O IIIm
Brange : Zbrzeźny - Krajnik : Mrozek 21:17

FINAŁ
Ilewicz : Wołoszuk - Wrzosek : Szlejter 21:17

KLASYFIKACJA PO III TURNIEJU XIV Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

OPEN

1. Ilewicz Piotr : Wołoszuk Tomasz - 30 p.
2. Brange Mikołaj : Zbrzeźny Krzysztof - 25 p.
3. Wrzosek Piotr : Szlejter Kamil - 20 p.
4. Dziwierek Mateusz : Chyl Mateusz - 16 p.
5. Zięba Mateusz : Niemiec Tomasz - 13p.
6-7
Konkel Marcin : Zieliński Jędrzej - 12 p
Mrozek Karol : Krajnik Bartłomiej - 12 p.
8. Fijoł Ariel : Andrzejczak Paweł - 11 p.
9-10
Grajewski Sławomir : Rostek Marek - 10 p.
Jędryszek Michał : Komorowski Wojciech - 10 p.
11. Grabowski Daniel : Sipurzyński Jakub - 9 p.
12-13
Dziwierek Mateusz : Stopow Tomasz - 8 p.
Jaworski Karol : Pepliński Łukasz - 8 p.
14-16
Kowalski Zbigniew : Łazarski Piotr - 7 p.
Chabowski Radek : Schonhofer Jakub - 7 p.
17-19
Bąk Daniel : Dywelski Michał - 5 p.
Majorkowski Piotr : Pietruczuk Bartosz - 5 p.
Rydyger Sebastian : Żurawski Łukasz - 5 p.
20-23
Chmielecki Krzysztof : Durkalec Mateusz - 4 p.
Pepliński Wiesław : Ostrowski Tomasz - 4 p.
Wrzosek Sławomir : Kowalski Krystian - 4 p.
Glejzner Dawid : Kowalczyk Karol - 4 p.
24-27
Gwizd Michał : Woźniak Maciej - 3 p.
Stopka Łukasz : Wojtaś Bartek - 3 p.
Pawlik Damian : Kot Maciej - 3 p.
Opanowski Karol : Paszkowski Tadeusz - 3 p.
28-38
Stopiński Paweł : Osiak Mateusz - 2 p.
Godlewski Dawid : Miotk Adam - 2 p.
Dudziak Mateusz : Sawicki Rafał - 2 p.
Bąkowski Bartosz : Chwała Paweł - 2 p.
Pietrzak Szymon : Pietrzak Piotr - 2 p.
Stopiński Paweł : Rtkowski Michał - 2 p.
Komorowski Maciej : Kryża Adam - 2 p.
Rosuszewski Piotr : Juszczak Marcin - 2 p.
Dusowski Krzysztof : Szwajkowski Jarosław - 2 p.
Guzow Paweł : Stopow Tomasz - 2 p.
Pietrzak Piotr : Pietrzak Szymon - 2 p.
39-54
Durkalec Mateusz : Malinowski Marcin - 1 p.
Chmielecki Krzysztof : Kowalczyk Mateusz - 1 p.
Aronowski Adrian : Jaszewski Adam - 1 p.
Madziewicz Paweł : Witt Piotr - 1 p.
Jagniewski Bartek : Olszewski Kuba - 1 p.
Szrul Piotr : Kuśmierz Mateusz - 1 p.
Wojtaś Bartek : Wojtaś Krzysztof - 1 p.
Byczkowski Jakub : Huliński Paweł - 1 p.
Zarówny Tomasz : Kot : Maciej - 1 p.
Jaszewski Adam : Kowalczyk Mateusz - 2 p
Kulpa Michał : Ponke Dawid - 1 p.
Chajek Piotr : Samujło Piotr - 1 p.
Borcowski Grzegorz : Borcowski Filip - 1 p.
Kaszowicz Michał : Kaszowicz Maciej - 1 p.
Zarówny Tomasz : Urbaniak Paweł - 1 p. Huliński Paweł : Kot Maciej – 1 p.


KOBIETY

1. Hohn Anna : Bartoń Agnieszka - 30 p.
2. Łazarska Anna : Walentynowicz Monika - 26 p.
3. Kirszenstein Paulina : Bąkowska Beata - 24 p.
4. Kuzimska Anna : Gwizd Karolina - 11p.
5. Rembiasz Marta : Brzozowska Monika - 10 p.
6 - 7
Kaniuka Dorota : Zdon Aleksandra - 8 p.
Chmielecka Magdalena : Grzyb Anna - 8 p.
8. Lidzińska Małgorzata : Nobis Edyta - 7 p.
9. Baranowska Katarzyna : Krasińska Monika - 6 p.
10. Wiśniewska Justyna : Sobieraj Małgorzata - 4 p.
11-13
Deja Patrycja : Urbańska Sandra - 3 p.
Barczewska Marta : Muszyńska Paulina - 3 p.
Cybulska Małgorzata : Zamojska Anna - 3 p.
14 - 18
Frąckiewicz Kamila - 2 p.
Pozorska Małgorzata : Grabarczyk Kamila - 2 p.
Duszyńska Natalia : Rompa Martyna - 2 p.
Kuśmierz Grażyna : Skowron Magda - 2 p.
Mróz Gracjana : Chapska Monika - 2 p.
19 . Sołek Paulina : Baran Ewa - 1 p.



MĘŻCZYŹNI 40+

1. Dusowski Krzysztof : Szwajkowski Jarosław - 11 p.
2. Bojewski Stanisław : Patoła Marek - 8 p.
3. Woźniak Waldemar : Fabiańczyk Jerzy - 5 p.
4. Gaczoł Maciek : Plorin Tomasz - 2 p.
Drukuj
Prześlij dalej