Koniec gimnazjów i co dalej? Wyjaśnia Tomasz Tobiański

Na styczniowej sesji Rady Miasta przyjęto projekt zmian w systemie edukacyjnym, konieczny do wprowadzenia ze względu na przyjętą przez rząd reformę systemu oświaty. Chodzi o rozwiązania, jakie zostaną wprowadzone w wyniku likwidacji gimnazjów. Głównie założenie planowanej reformy jest takie, że nastąpi przeniesienie klas VII (w całości) z dotychczasowych szkół podstawowych do nowych szkół podstawowych, które będą funkcjonowały w budynkach obecnych gimnazjów (z wyjątkiem Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2), przez trzy kolejne lata szkolne. Opracowane założenia są wynikiem szczegółowych analiz struktury szkół podstawowych i gimnazjalnych w naszym mieście oraz czynników demograficznych. W przygotowaniu niniejszego opracowania brali udział: dyrektorzy placówek oświatowych, Naczelnik Wydziału Edukacji p. S. Olek, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej p. T. Tobiański oraz Zastępca Prezydenta Miasta Tczewa p. A. Urban.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.66
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 1458 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewzji Tczew w YouTube
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +10

  kik_gość

  02.02.2017, 12:18

  Przecież w tych wszystkich szkołach bez problemu pomieściły się w 8 klasowych istniejących szkołach podst. roczniki wyżów 1977-1982, to niby dlaczego teraz mają się nie pomieścić?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +1

  wiesia_gość

  02.02.2017, 18:55

  Czyżby zastępca Prezydenta Miasta Tczewa p. A. Urban nie zrozumiał idei likwidacji gimnazjów?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • +3

  edek_gość

  02.02.2017, 18:54

  Jakie kwalifikacje ma Zastępca Prezydenta Miasta Tczewa p. A. Urban, aby zajmować się Oświatą?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • +1

  1234_gość

  03.02.2017, 13:27

  P. Adam Urban ma kilkanaście lat studiów m.in zarządzanie oświatą, doświadczenia w pracy z młodzieżą, doświadczenie w zarządzaniu MOPS, pisaniu projektów. Poza tym został wybrany przez samego prezydenta miasta, jak każdy wiceprezydent:)

  Cytuj
  IP: 37.248.xx8.xx3 

  kor_gość

  04.02.2017, 22:52

  A kto powinien, Edek?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -2

  aa_gość_gość

  03.02.2017, 14:29

  analiza??

  "Opracowane założenia są wynikiem szczegółowych analiz struktury szkół podstawowych i gimnazjalnych w naszym mieście oraz czynników demograficznych." Ciekawe jak to analizowali pod jakim kątem? Bo na pewno nie pod kątem dobra dzieci i organizacji normalnej 8-letniej szkoły. W wyniku zmian w nowych szkołach będą 1 klasy i potem VII i gimnazjalne - Parodia. Przez kolejne 3 lata.... a dlaczego nie można normalnie podzielić obwodów szkół i przenieść normalnie klas z każdego rocznika? Bo pewnie co niektórzy nauczyciele stracą pracę... ale może by się przekwalifikowali? W normalnych przedsiębiorstwach pracownicy muszą się szkolić, czasem zmienić zawód a nauczyciel to co? Dwie szkoły nie ruszone a reszta tak? Gdzie tu sens i logika? Pierwszoklasiści przyjmowani do nowych szkół jak się będą czuli, jak poza nimi będą tylko "dryblasy" ze starszych klas? Idea reformy mówi co innego, a miasto jak zwykle robi po swojemu... Dlaczego nikt nie konsultował tego z rodzicami? Dlaczego nie było żadnych analiz, które klasy można przenieść np ze szkoły nr 12 do szkoły nr 4 sp 11 i innych? Dlaczego nikt nie pomyślał o przeniesieniu chociażby czwartych klas, które i tak zmieniają wychowawcę ? Przecież wiadomo, gdzie dzieci mieszkają, gdzie im bliżej? Co to za szczegółowa analiza, bez analizy poszczegółnych szkół indywidualnie, z rozmową z rodzicami? I tak pieniądze zostaną wydane na dostosowanie placówek i znając życie Tczew zrobi to dwa razy. Teraz i za kolejne 3 lata - bo powiecie, że nie do końca są szkoły przystosowane tak jak zamierzaliście.... Może warto zapytać rodziców uczniów z każdej szkoły ? Zrobić zebranie, badania ? A nie usiąść w małym gronie i zrobić co Wam się podoba...... Te szczegółowe analizy to powinny być JAWNE ... gdzie wyniki tego"szczegółowego badania"?

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
 • Reforma_gość

  06.02.2017, 07:22

  "Czyżby zastępca Prezydenta Miasta Tczewa p. A. Urban nie zrozumiał idei likwidacji gimnazjów?"

  To ustawodawca stworzył bubel prawny. Ta reforma będzie tak wyglądać nie tylko w Tczewie, ale w większości miast i wsi. Jestem za reformą, ale ta jest wpowadzana wyjątkowo niedbale.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx3.xx9 
 • -1

  ela_gość

  14.02.2017, 10:41

  reforma oświaty

  Kochani mieszkańcy gminy miejskiej Tczew. Zobaczcie co te debile w gminie Tczew szykują dzieciom! Tu się liczą tylko stanowiska dyrektorskie dla swoich; Tam na trzeźwo nie jest w stanie nic wymyślić. Jak Augustyniak skończył wyjazdy dyrektorskie na pijackie szkolenia do Zakopanego, to przestali myśleć. Jutro gminni radni podejmą taką uchwałę KNOTA, że głowa mała.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.