Przebudowa ul. Królowej Marysieńki w toku

Trwa przebudowa ulicy Królowej Marysieńki. Trasa, przy której leży II LO i hala Powiatowego Centrum Sportu, zostanie kompleksowo zmodernizowana. Przebudowę wykonuje firma Flize Gres Sp. z o. o. z Kartuz za ponad 2,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 964 tys. zł. Jak Miejski zarząd dróg ocenia zaawansowanie prac Przebudowa kolizji oraz budowa nowych sieci i urządzeń to około 30%. Całość prac to około 15%. Królowej Marysieńki to niewielka uliczka na Prątnicy. Jest jednak dość uczęszczana, bo zlokalizowane jest tutaj II Liceum Ogólnokształcące oraz hala Powiatowego Centrum Sportu - to tutaj na mecze przyjeżdża wiele osób spoza miasta. Nawierzchnia była do tej pory bardzo wysłużona - całość pokryta była płytami jomb. Problemem było też odprowadzenie wód opadowych. W ciągu najbliższych miesięcy ma to się zmienić. Wykonawca przejął już plac budowy i rozpoczął pierwsze prace ziemne. Przypomnijmy, że do przetargu wpłynęło 5 ofert - od 2 mln 557 tys. zł do prawie 4,5 mln zł. Za najkorzystniejszą uznana została oferta Grupy Flize Gres Sp. z o. o. z Kartuz. Inwestycja zakłada gruntowną przebudowę ul. Królowej Marysieńki, na całym przebiegu, wraz z zaprojektowanym wlotem do DK 91, z chodnikami, zjazdami, zatokami postojowymi oraz infrastrukturą techniczną, m.in. oświetleniem. Termin realizacji zadania to 290 dni.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 12200 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
12 185 085 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Ewa_gość

  04.04.2024, 17:45

  Prezydent Tczewa 2024

  IWONA OCHOCKA PREZYDENTEM TCZEWA 2024, KOBIETY IDĄ NA WYBORY, A Z NIMI PARTNERZY! TO OSOBA Z KRĘGOSŁUPEM MORALNYM, GWARANT STABILIZACJI I ROZWOJU MIASTA! STOP HIPOKRYZJI, STOP DYLETANTOM, STOP STAGNACJI

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.