Pierścień Mechtyldy w rękach gniewianki Alicji Samulewskiej

Alicja Samulewska podczas promocji książki Krwawa Kociewska Jesień 1939 na Ziemi Gniewskiej (fot. tcz.pl)
Tczew - Pierścień Mechtyldy w rękach gniewianki Alicji Samulewskiej
Trzydziestego stycznia po raz kolejny już przyznano Pierścienie Mechtyldy, wyróżnienia Kociewskiego Kantoru Edytorskiego. W roku 2008 za swój dorobek w dziedzinie edukacji regionalnej pierścieniem odznaczono Jana Ejankowskiego, wielkiego regionalistę gniewskiego. W tym roku do grona laureatów za swoje dokonania literackie dołączyła pani Alicja Samulewska.

Sygnetowy pierścień przedstawia zminiaturyzowaną autentyczną pieczęć księżnej Mechtyldy, małżonki tczewskiego księcia Sambora II. Do gniewianki odznaczenie trafiło między innymi za pracę nad książką "Krwawa Kociewska Jesień 1939 na ziemi gniewskiej".

- Było to wyróżnienie nieoczekiwane i niespodziewane. Odbieram tę nagrodę jako wyróżnienie dla wszystkich autorów, a w szczególności dla pana Jana Ejankowskiego, ponieważ to on stał za pomysłem, abyśmy opisali tych ludzi. Dodam, że od momentu ukazania się książki mam spokój wewnętrzny, że zachowa się pamięć o tych, którzy tyle wycierpieli. My przecież nie jesteśmy w stanie nawet sobie wyobrazić tego, przez co oni przechodzili i o czym myśleli w tych ostatnich, jakże dramatycznych momentach - komentuje pani Alicja.

Problemy zdrowotne uniemożliwiły pani Alicji odebranie nagrody osobiście. W jej imienia zrobiła to Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Przyjaciele_gość

  11.02.2012, 13:18

  Gratulacje!

  Alu Droga, cieszymy się razem z Tobą. Gratulujemy i serdecznie Cie pozdrawiamy Lidia i Henryk

  Odpowiedz
  IP: 87.187.xx1.xx9 
 • +1

  kd._gość

  11.02.2012, 13:47

  Gratulacje dla Pani Alicji Samulewskiej,jest to wspaniała nagroda. Myślę,że będzie mi dane przeczytać tę książkę. Kazia.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.