Spłonął wagon socjalny

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Spłonął wagon socjalny
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 5. do 11. kwietnia zanotowano łącznie 45 zdarzeń, z czego 32 stanowią pożary, zaś 13 miejscowe zagrożenia.

10.04.2010

W miejscowości Gniew na drodze nr 1 samochód osobowy VW Passat, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości zjechał z drogi, ranne zostały 3 osoby, w działaniu brały udział jednostki z OSP Gniew i KP PSP Tczew.

W Swarożynie na skrzyżowaniu drogi nr 22 z zjazdem na autostradę A1 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego, ranna została 1 osoba, w działaniu brały udział jednostki z OSP Swarożyn i KP PSP Tczew.

11.04.2010

Doszło do dwóch pożarów. Pierwszy miał miejsce w Tczewie przy ul. Jana z Kolna. Prawdopodobnie na wskutek zwarcia instalacji elektrycznej częściowemu spaleniu uległ wagon socjalny na bocznicy kolejowej. Strażacy podając jeden prąd wody, opanowali pożar, ratując pozostałą część wagonu przed spaleniem. W działaniu brała udział jednostka z KP PSP Tczew.
Do drugiego pożaru doszło w Małej Słońcy przy ul. Długiej. Prawdopodobnie na wskutek wypadnięcia iskry z komina doszło do pożaru konstrukcji dachu na powierzchni 4 m2. Strażacy podając dwa prądy gaśnicze, ugasili pożar ograniczając rozprzestrzenianie pożaru na dalszą część obiektu. W działaniu brały udział jednostki z KP PSP Tczew oraz OSP Subkowy i OSP Tczew.

Z 32 pożarów mających miejsce w powiecie tczewskim w ubiegłym tygodniu, 22 dotyczyło wyjazdów do pożarów traw.
Drukuj
Prześlij dalej