Z półkolonistami o bezpieczeństwie

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Z półkolonistami o bezpieczeństwie
W poniedziałek profilaktyk z tczewskiej komendy prowadził spotkanie z półkolonistami w Szkole Podstawowej nr 10 w Tczewie pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Głównym tematem poruszanym przez mundurową były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą. W zajęciach udział wzięło 80 osób. Dzieci aktywnie włączyły się w zabawę i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Głównym tematem poruszanym przez mundurową były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą. Policjantka przypominała dzieciom, że podczas upałów należy chronić głowę przed słońcem, używać kremów z filtrem oraz pić dużo niegazowanej wody.

- Funkcjonariuszka wspomniała dzieciom o tym, że należy pływać w miejscach dozwolonych pod opieką osób dorosłych oraz o tym, że na plażach strzeżonych trzeba stosować się do poleceń ratownika. Mundurowa w rozmowie z dziećmi wytłumaczyła im, jak ważna jest ostrożność w zawieraniu nowych znajomości podczas wakacji oraz w sieci. Na koniec policjantka omówiła z uczestnikami zasady ruchu drogowego. W zajęciach z profilaktykiem policji udział wzięło 80 osób. - mówi st. post.Katarzyna Ożóg z zespołu prasowego tczewskiej policji.


Półkoloniści otrzymali od policjantki "garść" cennych informacji, które mają za zadanie pomóc im spędzić bezpiecznie wakacje. Mundurowa podkreśliła, że bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od nich samych i od sposobu, w jaki dzieci będą przestrzegać zasad rozsądnego korzystania z uroków lata.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  . _gość_gość_gość

  29.08.2022, 19:08

  Podziękowanie...

  Ta Pani prelegentka policjantka to nie Porozumienie bardzo źle oceniana wśród spłeczności..... Policyjne polmyłka...

  Odpowiedz
  IP: 79.194.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.