Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo zostanie bez siedziby?

Stowarzyszenie wkrótce będzie musiało opuścić swoją siedzibę (fot. tcz.pl)
Tczew - Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo zostanie bez siedziby?
Niepewny los czeka tczewskie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo. Radna Gertruda Pierzynowska alarmuje, że wraz z końcem kwietnia jego członkowie nie będą mieli dostępu do energii elektrycznej, a potem zostaną całkowicie pozbawiani siedziby. "Nie możemy do tego dopuścić - rehabilitację trzeba przecież prowadzić" - podkreśla radna, która ma nadzieję, że urząd pomoże znaleźć lokum dla stowarzyszenia.

Siedziba Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo mieści się obecnie przy ul. Gdańskiej - jednak już niedługo. Budynek, w którym obecnie spotykają się członkowie stowarzyszenia, przeznaczony jest do rozbiórki w związku z przyszłą budową ul. Nowodworcowej, której wytyczenie jest jednym z elementów budowy Regionalnego Węzła Komunikacyjnego. Organizacja może pozostać w budynku do końca maja, a jak wynika z wypowiedzi miejskiej radnej, Gertrudy Pierzynowskiej - z końcem kwietnia budynek zostanie odcięty od prądu.

- Wnioskuję o zbadanie, w jakim czasie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo może liczyć na nową siedzibę - mówiła podczas ostatniej sesji radna Gertruda Pierzynowska - Wielokrotnie podejmowano próby znalezienia dla stowarzyszenia lokalu stałego bądź zastępczego. Dużo się o tym mówiło, ale wszystko przeciąga się w czasie. A musimy pamiętać, że z dniem 30 kwietnia br. kończy się stowarzyszeniu umowa z Energą i zostanie ono pozbawione prądu. Nie ma mowy o tym, żeby stowarzyszenie zaprzestało działalności, bowiem liczy się ciągłość rehabilitacji. I to jest najważniejsze.

W rozmowie z nami radna podkreśla, że nowa siedziba powinna znajdować się na parterze, by niepełnosprawni nie mieli problemu z dotarciem na rehabilitację i terapię zajęciową.

- Organizacja mogłaby działać razem ze Stowarzyszeniem Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Tych wszystkich ludzi nie można zostawić na łasce losu. Musimy dla nich znaleźć lokum - uważa radna Pierzynowska.

Członkini Rady Miejskiej ma nadzieję, że panaceum na problemy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo będzie remont budynków dawnej "kolejówki", które miasto przejęło od starostwa. Remont ruszy, jeśli podczas marcowej korekty budżetu uda się zabezpieczyć środki na ten cel. Miasto szuka również innych rozwiązań - pojawił się pomysł, by około 50-ciu członków stowarzyszenia znalazło tymczasową siedzibę w CWRDW, bądź w budynku przy ul. Niepodległości, gdzie mieści się teraz fitness-club.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +2

  Pasja_gość

  23.03.2010, 01:28

  No no no

  No, no, no - rehabilitacja w takim budynku jak na tym zdjęciu to samo zdrowie

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx1 
 • -3

  Robike_gość

  23.03.2010, 06:49

  niestety zawsze będzie problem z znalezieniem odpowiedniego lokum dla wszystkich zainteresowanych.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx7 
 • +3

  Domanos

  23.03.2010, 07:19

  Co za życie co za kraj :(

  Owszem budynek nie za ładny, ale najważniejsze jest to, że mają gdzie prze prowadzać rechabilitację. Może przez to wydarzenie stowarzyszenie tylko zyska na nowej ładniejszej, oraz dostosowanej siedzibie i tego im wszystkim życzę.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  :)_gość

  23.03.2010, 09:28

  dokładnie

  wiele osób miało tam rehabilitacje, teraz są już całkiem zdrowi, wygląd budynku nie świadczy o profesjonalizmie osób tworzących stowarzyszenie, jedynie świadczy o braku odpowiedniego dofinansowania , moim zdaniem najlepszym miejscem na nową siedzibę były by pomieszczenia na parterze byłego biurowca metrixu, tylko czy przyszły lansujący się kandydat zniósł by codzienny widok osób niepełnosprawnych ??

  Cytuj
  IP: 81.190.xx4.xx1 
 • +5

  oko_gość

  23.03.2010, 07:41

  Co Drewa zrobił w tej sprawie ?

  Prezio wiedział że będą musieli lokal opuścić, ale czy powiedział lub zawiadomił stowarzyszenie. Dlaczego dopiero teraz się obudzili ? Pani radna ten remont kolejówki potrwa ze 2 lata, co za propaganda. Ludzie myślcie, to nie boli.

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx3.xx2 
 • +3

  hehehe

  23.03.2010, 09:33

  właśnie

  oko - to jeszcze pikuś , ciekawe jak zareaguje miszczunio lansiku del starostos :))) może on by tak w końcu pomógł ?? nie czekać do końca maja , bo będzie za późno - tylko teraz, wynająć , zorganizować miejsce, po prostu pomóc ...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  MIO

  23.03.2010, 13:22

  Ludzie robią co mogą żeby pomóc niepełnosprawnym w czynie społecznym, ale bez pomocy samorządu niektóre sprawy są niedoprzeskoczenia. I tu mamy wielkie pole do popisu dla naszych władz ! Może coś ruszy bo przecież niedługo wybory i "lansik" kandydatów może posłużyć w dobrym celu. Pozdrowienia dla p. Wandy.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -3

  europejczyk_gość

  23.03.2010, 17:25

  republika bananowa

  gdzie to jest w tczewie czy w afryce tak zwane slamsy

  Odpowiedz
  IP: 217.237.xx4.xx9 
 • -2

  luk_gość

  24.03.2010, 23:38

  Pani Gertruda powinna gołymi renkami im nowy lokal zbudować, przecież w murarce ma niemałe doświadcznie, no i pustaki umi nosić!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia