Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego znajdzie kupca?

Majątek spółki stanowiły m. in. lodołamacze (fot. tcz.pl)
Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego znajdzie kupca?
Tczewski Zakład Utylizacji Odpadów Stałych przymierza się do kupna tutejszego Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w likwidacji. Na razie spółka nie zdradza, jakie ma plany wobec PBW.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego zajmowało się budownictwem hydrotechnicznym, wodnym, oczyszczalniami ścieków, robotami pogłębiarskimi, regulacyjnymi, czy lodołamaniem. W czasach świetności PBW miało na swoim wyposażeniu m. in. lodołamacze (teraz środki na ich zakup chce znaleźć w Warszawie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej), pogłębiarki ssąco-refulujące, pchacze, barki, pontony, a także bezę sprzętu i transportu zlokalizowaną w porcie - zimowisku w Tczewie przy ul. Czatkowskiej wraz z infrastrukturą lądowo-wodną. Teraz firma jest w likwidacji, a jej kupnem, jest zainteresowany Zakład Utylizacji Odpadów Stałych:

- Miasto uzyskało na to zgodę Skarbu Państwa. Obecnie prowadzimy końcowe negocjacje w sprawie zakupu z panią likwidator - mówi Marian Cegielski, prezes ZUOSu.

Przedstawiciele miejskiej spółki nie chcą na razie zdradzać planów, jakie mają wobec PBW. ZUOS obecnie realizuje bardzo duże zadanie związane z gospodarką "śmieciową". Chodzi o budowę Regionalnego Systemu Gospodarki Odpadami. Całkowity koszt projektu wynosi 146 520 249 zł brutto.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

  • +12

    crazy driver_gość

    12.10.2012, 10:02

    Oto Polska właśnie.

    Żegluga śródlądowa w Polsce praktycznie nie istnieje i podejrzewam,że to z przyczyn upadku PBW. Gdyby rzeki w Polsce były drogami tak jak to było dawniej i tak jak jest w Holandii czy Niemczech to pracy by mieli w full. Ale w Polsce lepiej pchać towary po naszych beznadziejnych drogach niż po rzekach. Fakt mamy coraz więcej lepszych dróg ale to i tak nic w porównaniu z zachodem UE, która jak wspomniałem i tak dba o swoje rzeki i spławia nimi towary. Gdyby tak było w Polsce to mamy alternatywne i ekologiczne trasy wschód – zachód i północ – południe. No ale to Polska przecież czyli wiadomo jak jest.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx0 
  • +6

    olek_gość

    12.10.2012, 11:05

    celowa robota

    Komuś na tym zależało, żeby zrujnować żeglugę śródlądową.Z MORSKĄ JEST PODOBNIE.PO jaką cholere walczyli o dostęp do morza..Kolejna polska głupota !!!!!

    Odpowiedz
    IP: 62.189.xx8.xx9 
  • +3

    Tomek_gość

    12.10.2012, 12:24

    duże zadanie związane z gospodarką "śmieciową"

    No to ładnie - ciekawe co zrobią w tym miejscu. Może wybudują spalarenie smieci. Bedzie to juz druga "ciekawa" inwestycja w okolicy - po spalarni co ma postwac kolo Flexa. Ciekawe gdzie jest ta dwója radnych co byli tak przecie biospalarni. Teraz siedza cicho?

    Odpowiedz
    IP: 82.196.xx3.xx5 
  • +8

    gość_gość

    12.10.2012, 13:02

    nieopłacalny

    Powiedzcie mi jak to jest, że kiedyś opłacało się w Polsce wszystko, a teraz nie opłaca się właściwie już nic. Coś chyba jest nie tak z tą Polską ? Nie opłaca się już nawet zakładać rodzinę tutaj i posiadać tutaj jakikolwiek potomstwo - ostatnio znowu o tym głośno. Nie opłaca się pogłębianie rzek, nie opłacają się szkoły, budownictwo społeczne, nie opłacają się zwykłe polskie firmy i zwykłe polskie sklepy, nie opłaca się rzesza ludzi mających pewną i stałą pracę oraz płacących podatki i składki na budżet państwa. My też się już nie opłacamy - i tak na prawdę, czasem jedynie przydajemy się, by ktoś nakazem chwili mógł wyjechać na naszym grzbiecie. A kiedyś opłacały się nawet skupy butelek i makulatury. Opłacało się też naprawić buty, które miały solidną, paroletnią żywotność. Teraz mamy wszystko dokładnie polikwidowane. To co zostało jest w prywatnych rękach, lub za chwilę będzie. Sprywatyzowano lasy, rzeki, jeziora, dobrodziejstwo i dorobek wieloletni narodu - za bezcen. Za chwilę sprywatyzują ojca i matkę.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx8 
  • +2

    c.d_gość

    12.10.2012, 17:24

    ...

    Lasów i rzek jeszcze nie sprywatyzowano na szczęście. 80% lasów w Polsce należy do PGL Lasy Państwowe. No ale z tą nieopłacalnością to prawda. Nie opłaca się to co jest dobre ale za to opłaca się np stawiać ekrany dźwiękochłonne na polach. To jest właśnie nasza rzeczywistość. Cwaniactwo, wyzysk, równi i równiejsi.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx0 
  • +3

    TAKI SOBIE_gość

    13.10.2012, 07:03

    Wszyscy macie rację. A irytujące jest to, że nawet nie sięgamy po środki unijne na regulacje żeglugi środlądowej między innymi z tego powodu, że zarówno Wisła jak i Odra mają niski stan wód i są nieżeglowne. I koło się zamyka, a mogła by być robota dla PBW. W dużym uproszczeniu.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.