Ponad 800 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń

Krajowa Mapa Zagrożeń (fot. KPP Tczew)
Tczew - Ponad 800 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 1 lipca 2016 roku. Od tego momentu mieszkańcy powiatu tczewskiego aktywnie informują policjantów o pojawiających się zagrożeniach. Tczewscy mundurowi od początku funkcjonowania tej aplikacji odnotowali już 831 zgłoszeń dotyczących niepożądanych zachowań. Po zaznaczeniu na mapie danego zagrożenia mundurowi dokładnie weryfikują otrzymane zgłoszenia i nadzorują w czasie codziennych służb.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje od początku lipca 2016 roku. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci z powiatu tczewskiego odnotowali już 831 zgłoszeń dotyczących niepożądanych zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła przekraczania prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

- W zeszłym tygodniu tczewscy stróże prawa sprawdzając zaznaczone na mapie zagrożenia potwierdzili 2 zgłoszenia. Jedno z nich dotyczyło przekraczania prędkości w miejscowości Szpęgawa. Drugie zdarzenie spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. W obu tych przypadkach osoby zostały ukarane mandatami za popełnione wykroczenia, a policjanci po weryfikacji tych zgłoszeń potwierdzili je na mapie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Pamiętajmy aby w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997.

- Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Przekazywane przez mieszkańców sygnały w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tczewskiego. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Aa_gość_gość_gość

  15.04.2017, 07:59

  Aaa

  Jak policjanci weryfikuja zgłoszenia o przekraczaniu prędkości?

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx1 
 • Gosc_gość

  17.04.2017, 11:42

  Jeśli ktoś zgłosi, że w jakimś miejscu jest przekraczana prędkość to tyczy się to zwykle większej ilości pojazdów. Później policja może zweryfikować czy na prawdę w takich przypadkach kierowcy mają gdzieś ograniczenie prędkości i z przyzwyczajenia "grzeją" więcej.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.