1380 kilogramów żywności dla najbiedniejszych mieszkańców gminy Gniew

Zbiórka żywności w Tesco (fot. tcz.pl)
Tczew - 1380 kilogramów żywności dla najbiedniejszych mieszkańców gminy Gniew
W dniach od 2-4 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy gimnazjum w Gniewie brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Tczewie. Osobą odpowiedzialną za organizację zbiórki była Katarzyna Puczyńska, opiekunka SKW.

Jak mówiła koordynatorka akcji, pracy przy zbiórce było niemało, ale opłacało się, bo łącznie zebrano ponad tonę żywności.

- Na tydzień przed akcją trzeba było rozwiesić plakaty, zwerbować wolontariuszy i opiekunów, ustalić harmonogram zbiórki i podzielić grupy na sklepy. Wcześniej odbyłam szkolenie na koordynatora akcji w Banku Żywności w Tczewie, z którego dostałam umowy dla wolontariuszy i sklepów, w których działaliśmy. Następnie trzeba było wypisać potrzebne dokumenty i przygotować identyfikatory dla każdego z ochotników. Wymagało to naprawdę dużego poświęcenia, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Razem zebraliśmy 1380 kg artykułów spożywczych - opowiadała pani Kasia.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


W zbiórkę żywności zaangażowanych było 86 wolontariuszy ze szkoły podstawowej, gimnazjum i zespołu szkół ponadgimnazjalnych w Gniewie, a także młodzież z II LO w Tczewie. Udział w niej wzięło także 28 harcerzy. Transport do zwożenia zebranych produktów oraz wagę udostępnił Wiesław Ślizewski, radny Rady Miejskiej w Gniewie, z kolei przy rozładunku żywności uczestniczył między innymi zastępca burmistrza miasta i gminy Gniew Wojciech Szulc.

W sobotę i niedzielę 10 i 11 grudnia miała miejsce kolejna zbiórka żywności w Gniewie. Ponownie zaangażowali się w nią wolontariusze z SKW, ale tym razem akcję poprowadziła uczennica i przewodnicząca klubu Marlena Kaniowska. Młodzież zbierała żywność dla lokalnego centrum "Caritas" działającego przy parafii św. Mikołaja w Gniewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • duże P_gość

  16.12.2011, 22:47

  Zbiórka - wspaniała rzecz

  Byłem. Kupiłem. Wrzuciłem. I młodzieży za gorący zapał podziękowałem i raz jeszcze dziękuję, bo mogliby oni wszyscy siedzieć przed komputerami w tym czasie. Zauważyłem natomiast,że co nasta osoba coś wrzuciła, co pokazuje,że nadal mamy społeczeństwo, jakie mamy. WSTYD. Za to sms-y do telewizji to każdy codziennie wysyła.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.