Kamery zatrzymają stadionowych wandali w Pelplinie

System może obsłużyć 18 kamer (fot. GCI Pelplin)
Tczew - Kamery zatrzymają stadionowych wandali w Pelplinie
Stadion Miejski w Pelplinie ma być bezpieczny o każdej porze dnia i nocy - wszystko dzięki systemowi kamer, które zostały zamontowane po to, by na bieżąco można było doglądać, co dzieje się na terenie obiektu. Na początek kamery pojawiły się w miejscu, które najbardziej upodobali sobie wandale.

System monitorujący obiekt sportowym przy ulicy Czarnieckiego 8 w Pelplinie został niedawno oddany do użytku. Pomysłodawca monitoringu, a jednocześnie wykonawca zadania - Klub Sportowy "Wierzyca" Pelplin, przy akceptacji i sporej pomocy finansowej Urzędu Miasta i Gminy Pelplin zakupił urządzenie rejestrujące, pozwalające na montaż 16 kamer.

- Położono również około 600 m instalacji zasilającej monitoring, a także około 200 m kabla siłowego, którym doprowadzony został prąd do sceny oraz pomieszczeń garażowych. W tej chwili zainstalowane są cztery kamery, wśród których dwie zamontowane są na chodniku przylegającym do obiektu, gdzie notorycznie jest niszczone ogrodzenie betonowe oraz dwie na boisku asfaltowym. W miarę możliwości finansowych sukcesywnie montowane będą kamery tak, aby cały obiekt był szczegółowo monitorowany. - tłumaczy Nina Wilkos, kierownik referatu ds. Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy w Pelplinie.

Zarząd Klubu Sportowego "Wierzyca" Pelplin chce podziękować za pomoc przy realizacji powyższego zadania Urzędowi Miasta i Gminy Pelplin, Mariuszowi Weronieckiemu - właścicielowi firmy P.P.H.U. Vortex oraz Tadeuszowi i Piotrowi Surma.
Drukuj
Prześlij dalej