Weber Skok w Gniewie za nami

Majówka w Gniewie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Weber Skok w Gniewie za nami

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 12 maja na skateparku w Gniewie jak co roku nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny. Zawody profesjonalnych riderów połączone zostały z konkursem jazdy na hulajnodze, a wspólne skoczne zabawy z animatorami cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych.

Piękna pogoda zachęcała do wyjścia z domu, mieszkańcy Gniewu i okolic przyszli więc tłumnie. Piknik rozpoczął się od przywitania gości przez Panią Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską, Patrona Honorowego wydarzenia oraz przedstawicieli organizatorów: Panią Beatę Czaję-Osiak Zastępcę Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Panią Joannę Wachowską, Koordynatora ds. Komunikacji Zakładu Produkcji Kruszyw, sponsora skateparku.
Jak co roku najwięcej emocji budziły flipy, slidy i grindy w wydaniu doświadczonych riderów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas zawodów jazdy na deskorolce. Brak sprzętu nie był problemem, bowiem każdy kto nabrał chęci spróbowania swoich sił mógł bezpłatnie wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Powstanie Weber Skok i rokroczne promowanie aktywnego spędzania na świeżym powietrzu procentuje przynosząc wyskokowe efekty. Do Gniewu dotarła moda na hulajnogi, czego dowodem była aż 14-osobowa reprezentacja chętnych chłopców do zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie. Nagrodzono sześciu najlepszych zawodników. Pierwsze miejsce zajął Jeremiasz Jarosławiec, kolejne odpowiednio Paweł Chudyka, Mieszko Muss, Cezary Krauze-Olech, a na piątym miejscu stanęli ex aequo Filip Sedlewski oraz Igor Moczulski.

W konkursie na deskorolce do walki stanęli przede wszystkim doświadczeni skaterzy z Trójmiasta i Tczewa. Ekipa z Gdańska okazała się najsilniejsza zajmując wszystkie miejsca na podium. Laureatami zostali Jakub Bednarczuk, Kamil Karwowski oraz Łukasz Gosiewski. A było o co walczyć - do wygrania były sprzęty sportowe m.in. deski, kółka czy łożyska, a także praktyczne gadżety: koszulki, saszetki-nerki czy power banki.
Organizatorzy zadbali o wszystkich uczestników. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabrakło wspólnych skocznych zabaw dla najmłodszych prowadzonych przez animatorki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się trampoliny "eurobungee" oraz dwie dmuchane zjeżdżalnie, dostarczając dzieciom ogromnej frajdy. Aktywność na świeżym powietrzu wzmacnia apetyt, więc porcje ciepłej grochówki rozchodziły się w szybkim tempie. Nie zabrakło również słodkich przekąsek - każdy chętny mógł liczyć na watę cukrową czy krówki.
Atmosfera towarzysząca imprezie udowadnia, że skatepark łączy pokolenia, a dobra zabawa nie zna limitów wiekowych. Sezon sportowo-piknikowy można uznać za otwarty!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Kamila_gość

    16.05.2018, 08:37

    A Gnief to jakaś nowa dzielnica Tczewa? Jakoś nie rozumiem sensu pisania o gniefie w portalu tczewskim.

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.