e-składka ruszyła. Wkrótce doradcy płatnika

ZUS (fot. tcz.pl)
Tczew - e-składka ruszyła. Wkrótce doradcy płatnika
Jeden przelew do ZUS zamiast trzech lub czterech już działa. Pierwsze wpłaty, które wpłynęły na indywidualne rachunki zostały już rozliczone. Natomiast na salach obsługi klientów wkrótce pojawią się doradcy płatników.

Od 1 stycznia 2018 r. każdy płatnik korzysta ze swojego indywidualnego numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki globalnie, bez podziału na poszczególne fundusze. Przelewy nie muszą być, tak jak dotychczas, dodatkowo opisywane identyfikatorem płatnika i wskazaniem miesiąca. Indywidualny numer rachunku składkowego pozwala zidentyfikować i szybko zaksięgować każdy przelew na poszczególne fundusze.

- Pierwsze wpłaty na indywidualne numery rachunków składkowych wpłynęły do ZUS 2 stycznia przed 8:00. Wcześniej prowadzone były intensywne prace nad modyfikacją systemu informatycznego oraz testy komunikacji z klientami. W woj. pomorskim pierwszego roboczego dnia nowego roku wpłaty na swoje indywidualne numery rachunków zrobiło ponad 2,6 tys. płatników, w tym 2214 w Oddziale w Gdańsku (najwięcej w kraju) i 407 w Oddziale w Słupsku. Łącznie wpłaty wyniosły ponad 6,3 mln złotych. Wpłaty zostały już przez Zakład zaksięgowane. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


W związku ze zmianą sposobu płatności składek i możliwymi wątpliwościami klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza na salach obsługi doradców płatników składek. Ich zadanie to wsparcie płatników w ustaleniu sposobu rozliczenia wpłat na ich kontach. Będą dostępni w całym kraju od połowy stycznia. Obecnie przechodzą intensywne szkolenia

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA