Ulicami Pelplina przeszedł Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Pelplinie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Ulicami Pelplina przeszedł Orszak Trzech Króli

zobacz galerię zdjęć: 4
Mieszkańcy Gminy Pelplin radośnie przedłużyli sobie czas bożonarodzeniowego świętowania aktywnie uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym przez parafię katedralną w Pelplinie we współpracy z pelplińskim samorządem. W niedzielę 6 stycznia 2019 roku ulicami "Miasta z Duszą" przeszli Trzej Królowie, którzy udali się w kierunku Bazyliki katedralnej, by tam oddać pokłon małemu Jezusowi we wcześniej przygotowanym żłobie.

W rolę głównych aktorów tego wydarzenia wcielili się dyrektorzy samorządowych jednostek organizacyjnych: Piotr Łaga z Miejskiego Ośrodka Kultury, Marcin Laskowski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Jarosław Kowalczyk reprezentujący Pelplińskie Centrum Sportu.

Początkowo trzy orszaki pod przewodnictwem każdego z królów przy Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin złączyły się w jeden i razem udały się do pelplińskiej katedry. Tam odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny. Po Eucharystii w katedralnych krużgankach na wszystkich czekał poczęstunek oraz ciepłe napoje. Zainteresowani mogli otrzymać certyfikat uczestnictwa w Orszaku wraz z podpisem wykonanym w skryptorium dedykowanym pismem kaligraficznym.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Alex_gość

  07.01.2019, 09:26

  orszak

  Szlachta jak się patrzy

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +1

  observeur_gość

  07.01.2019, 11:09

  Ten po prawej to Król Europy? Podobny nawet.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.