Jak wybrać bity do wkrętarki?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Jak wybrać bity do wkrętarki?
W każdym domu są urządzenia, które po prostu trzeba mieć. Wkrętarki to nie tylko sprzęt dla miłośnika zajęć warsztatowych, ale przydają się również w mieszkaniu czy też na budowie. Poza doskonałej jakości wytrzymałym urządzeniem potrzebny jest również cały szereg dedykowanych akcesoriów. Bity do wkrętarki to podstawowe narzędzie do łączenia za pomocą śrub czy też wkrętów. Na przykład skręcanie mebli, prace warsztatowe czy też remont bez elektronarzędzi byłyby zdecydowanie trudniejsze. Dobre bity pozwalają tworzyć jedną wytrzymałą całość z wkrętarką, a różnego rodzaju końcówki, materiały, z jakich są zrobione, pozwalają dobrać najlepsze rozwiązanie na przykład do pracy w drewnie czy też w innych podłożach. Szereg różnych produktów znajdziesz w sklepie Castorama . Zobacz, które będą najlepsze dla ciebie.

Jakie bity do wkrętarki wybrać?

Wybierając bity od razu zwraca się uwagę na ich zróżnicowany kształt oraz różne długości. To właśnie te elementy pozwalają dopasować konkretny produkt do potrzeb. Formy końcówek są bardzo zróżnicowane i odpowiadają na to, jakie jest zapotrzebowanie rynku i klientów. Kluczem do tego, by wybrać odpowiednią, będzie oczywiście wiedza, jakie gniazdo znajduje się we wkrętach. Poza tymi bardzo popularnymi zdarzają się kształty unikatowe, bardzo rzadko stosowane. Bez odpowiedniego narzędzia nie uda się jednak skończyć pracy. Warto się zastanowić, jakie bity trzeba w domu mieć, ponieważ praktyka pokazuje, że nawet na co dzień będziesz potrzebować szeregu różnych narzędzi. Podstawowe  to na przykład bity krzyżowe. Sprawdzają się przy wkręcaniu wkrętów z nacięciem w kształcie krzyża oraz niewielkimi nacięciami umiejscowionymi pod kątem 45° w stosunku do środka. W innym wydaniu mogą mieć również kształt przypominający wypukły krzyż. Oczywiście ten rodzaj końcówki dostępny jest w różnych rozmiarach i najczęściej sprawdza się przy pracy w metalach. Coraz częściej w różnego rodzaju sytuacjach wykorzystuje się bity sześciokątne. Tak zwane imbusy zazwyczaj występują w formie nasadek do kluczy. Dostępne są w szeregu różnych rozmiarów i dlatego bez najmniejszego problemu można dobrać odpowiedni.  Bity rowkowe to podstawowy element wyposażenia w każdym zestawie narzędzi. Płaskie modele sprawdzają się w przemyśle i rzemiośle, a różne wersje pozwalają dobrać konkretny rozmiar do potrzeb. Przy pracy z wiertarkami elektrycznymi i wkrętarkami udarowymi sprawdzają się bity kwadratowe. Są wytrzymałe i nie poddają się odkształceniom. Przy naprawach urządzeń elektrycznych, elektroniki w przemyśle samochodowym i AGD wykorzystywane są bity trójkątne.


Rodzaje bitów do wkrętarki

O tym, które bity do wkrętarki będą idealne, oczywiście będzie decydował przede wszystkim kształt i wielkość otworu. Z drugiej strony trzeba dostosować twardość materiału oraz jego specyfikę. Poza tym warto już na samym początku sprawdzić, z jakim urządzeniem musi bit pracować i w jakim trybie będzie to robił. Zdecydowanie częściej w codziennym majsterkowaniu lub też w trakcie remontów wykorzystywane będą produkty do pracy jednostkowej.

Jeśli zastanawiasz się, jakie bity do wkrętarki będą najlepsze, postaw na jakość. Oczywiście istotny jest kształt otworu, ale trzeba pamiętać, że podczas pracy będą występować naprężenia, które będą narażać elementy na naprężenia skręcające. Na przykład produkty najlepszej jakości takie jak na przykład Bity Erbauer mają świetne właściwości, a ich struktura minimalizuje ryzyko łamania oraz wyrabiania gniazd wkrętów. Na rynku znaleźć można również akcesoria, które mają tak zwaną strefę skrętną. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe i odporne na złamania. Co najważniejsze ich właściwości umożliwiają powrót do stanu pierwotnego. Nowością na rynku są również bity, które mają połączone dwie strefy skrętne w uchwycie oraz jedną strefę w grocie. To trwałe, mocne i praktyczne końcówki do wkrętarek, w które warto zainwestować.

Wielu klientów poświęca czas na dobranie odpowiedniej wkrętarki do potrzeb domowych lub też warsztatowych. Niektórzy z nich na co dzień używają dedykowanych urządzeń na przykład w pracy. Równie dużo energii należy włożyć w wybranie odpowiednich zestawów bitów, ponieważ to od ich jakości w  dużej mierze zależeć będzie komfort pracy. Przede wszystkim chodzi przecież o to, by zmontowane przedmioty - meble, sprzęt i inne elementy były stabilne. Dlatego na rynku znaleźć można modele jedno i dwustronne, co w doskonały sposób usprawnia pracę. Poza tym różne kształty umożliwiają realizację zadań z szeregiem śrub, spoiw i wkrętów, a ta paleta jedna naprawdę szeroka, ponieważ w praktyce można spotkać się z różnymi rozwiązaniami nawet przy skręcaniu prozaicznych mebli. Dobrej jakości bity wykonane są ze szlachetnych materiałów. Bardzo często pokryte są również dodatkowymi warstwami ochronnymi, które zapewniają wytrzymałość, a tym samym dłuższy okres eksploatacji. Poza tym dość zunifikowane bity będą pasować do każdej wiertarki czy wkrętaki. Im więcej produktów z różnych materiałów o dedykowanych kształtach i wielkościach będziesz mieć w domu, tym większe prawdopodobieństwo, że na etapie jakiejkolwiek pracy, nic cię nie zaskoczy.


Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  oki_gość

  27.02.2019, 14:20

  jade do gdanska po bity, namowiliscie mnie!!÷

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx9.xx1 
 • +3

  Nick_gość

  27.02.2019, 16:00

  No chyba nie do castoramy??? W Tczewie kupisz bity Wiha albo Felo utwardzone azotkiem tytanu. W sieciowych ogrodniczo przetargowych śmietnikach nie kupisz nic dobrego.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx4 
 • +2

  observeur_gość

  27.02.2019, 20:10

  Od dawna nic nie kupuję w Tczewie, bo tu zwyczajnie nie ma nic dobrego. Przyłączcie Castoramę do Tczewa, zebym nie musiał jezdzic do Osowy czy do Oliwy, to tutejsze wydmuszki budowlane będa mogli zamknąc.

  Odpowiedz
  IP: 205.201.xx5.xx1 
 • Zed_gość

  27.02.2019, 22:54

  dobry żart

  Kupujesz castoramowy chłam i twierdzisz, że w Tczewie nie ma nic dobrego? Jeśli mowa o narzędziach (zarówno ręcznych, jak i elektronarzędziach i akcesoriach do nich), to są co najmniej 3 sklepy gdzie dostaniesz je porządne: -Nowel naprzeciwko "Mrówki" -Polska Grupa Narzędziowa na 30-go stycznia (górki przemysłowe) -Eurośrub też na 30-go stycznia, kilkaset metrów bliżej w stronę Tezamu O Castoramie i ich pseudonarzędziach z plasteliny zapomnij. Chyba że jesteś fanem narzędzi typu "zestaw wierteł i akcesoriów 100szt za 19.99", jeśli tak to niestety jesteś skazany na markety, bo tylko tam dostaniesz takie gówno jednorazowego użytku.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx8.xx1 
 • +3

  Tczewik_gość

  27.02.2019, 20:13

  Wiha

  Wiha i tylko wiha. Bardzo dobre bity i narzędzia.

  Odpowiedz
  IP: 81.190.xx6.xx7 
 • +2

  Zed_gość

  27.02.2019, 23:19

  Hahaha

  Bity Erbauer najwyższej jakości? No litości, toż to badziewie wystrugane z marchwi. Naprawde porządne bity Wiha, Wera, DeWalt czy Milwaukee dostaniecie w dobrym narzędziowym za kilka zł/szt, a jakość nieporównywalna. Chyba, że potrzebujecie zestaw "wszystkomający" z kilkudziesięcioma końcówkami... Tylko po co? Do kartongipsów wystarczy PH2, do mebli PZ2, ewentualnie imbus H4 jeśli skręcacie na konfirmaty, rzadko torx T20 do wynalazków w rodzaju Wurth Assy. U przeciętnego majsterkowicza czy człowieka skręcającego szafki z Ikei raz na parę lat te 4 rodzaje wystarczą do praktycznie wszystkiego co będzie robił. Kupcie po 2-3 szt porządnego producenta z każdego z wyżej wymienionych, zapłacicie 20-30 zł i prędzej pogubicie niż zużyjecie. W przeciwieństwie do reklamowanego tu chłamu.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.