Policjantka na zimowisku rozmawiała o bezpieczeństwie

O bezpieczeństwie na zimowisku (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjantka na zimowisku rozmawiała o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 3
Trwa już drugi tydzień ferii zimowych dla uczniów z województwa pomorskiego. Funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyka społeczną mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci wczoraj spotkała się z uczestnikami zimowiska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. Podczas tej wizyty mundurowa poruszała zagadnienia związane z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych oraz zabaw dla uczniów, które nie zawsze są bezpieczne. Dlatego wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach działań "Bezpieczne Ferie 2018" spotkała się z uczestnikami zimowiska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. Podczas spotkania z pierwszoklasistami mundurowa przypomniała o bezpiecznych zachowaniach oraz bezpiecznym urządzaniu zabaw podczas trwającej przerwy od zajęć szkolnych. Wśród porad nie zabrakło informacji o korzystaniu ze specjalnie przygotowanych lodowisk.

Funkcjonariuszka ostrzegła dzieci przed nieodpowiedzialnym wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy, gdyż występują tam miejsca, gdzie woda nie zamarza oraz lód jest bardzo cienki. Policjantka mówiła również dzieciom, że nie należy nigdy doczepiać sanek do samochodu i organizować w ten sposób kuligu.


Mundurowa przypomniała uczniom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i w co powinien być wyposażony pieszy w porze wieczorowo-nocnej poza miastem. Na pamiątkę spotkania każdy z pierwszoklasistów otrzymał odblask, który noszony na odzieży czy plecaku poprawi bezpieczeństwo małego uczestnika ruchu drogowego.

- Dzieci chętnie słuchały porad i brały aktywny udział w rozmowie wykazując się dużą wiedzą z zakresu zimowego bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że spotkanie z funkcjonariuszką było ciekawe a porady, które zostały przekazane zapadną w pamięci i będą wykorzystywane nawet w dorosłym życiu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA