Kamienica przy Podmurnej 12 zaprasza spragnionych wiedzy i atrakcji

Podmurna 12
Tczew - Kamienica przy Podmurnej 12 zaprasza spragnionych wiedzy i atrakcji
"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie zaprasza do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na zajęcia edukacyjne.

Warsztaty odbywają się w niedawno odnowionej kamienicy przy ulicy Podmurnej 12. Budynek przejęło Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły. Zajęcia są bezpłatne.

W chacie tczewskiego rybaka

Znakomitą okazją do opuszczenia szkolnych murów będzie wizyta w "Chacie tczewskiego rybaka" - Fabryka Sztuk oferuje bogaty program edukacyjny połączony ze zwiedzaniem ekspozycji.
Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o treść wystawy "W chacie tczewskiego rybaka", którą do tej pory można było podziwiać na parterze kamienicy. Pierwsza z propozycji, zatytułowana "Tradycja tczewskich połowów i żeglugi wiślanej od średniowiecza do XX w.", skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy 0-6) oraz gimnazjalistów. Na drugą lekcję, zatytułowaną "Obrazki z życia mieszkańców Tczewa od XIX w. do początku XX w.", zaproszeni są uczniowie klas 5-6 szkół podstawowych, a także gimnazjaliści i młodzież ponadgimnazjalna. Wizualny przekaz wystawy, w połączeniu z interesującą treścią lekcji, pozwoli młodym ludziom wczuć się w realia życia w dawnym Tczewie, w czasach, kiedy nie znano jeszcze takich dobrodziejstw współczesnej cywilizacji, jak komputer, telewizor czy telefon komórkowy. Dzięki tym zajęciom nauczyciele mogą urozmaicić codzienne lekcje, wzbogacić przekazywanie wiedzy o nowe elementy, w tym i rekwizyty, a przed wszystkim rozbudzić w podopiecznych ciekawość świata i chęć samodzielnego zdobywania wiedzy.

Warsztaty komputerowe

Fabryka Sztuk zaprasza również na warsztaty komputerowe "Komputer - mój przyjaciel". Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, którzy chcą poznać podstawowe zasady działania i możliwości komputera - m.in. edytorów tekstów, Internetu, poczty elektronicznej. Warsztaty odbywają się w każdy wtorek i środę od 15.00 do 17.30. Co piątek od 10.00 do 13.00.
Zajęcia są bezpłatne.

W wyremontowanej kamienicy działa również punkt informacyjno - konsultacyjny "info-REWITALIZACJA", w którym tczewianie mogą zasięgnąć informacji na temat zmian, jakie czekają tczewskie Stare Miasto w najbliższym okresie. W kamienicy można m. in. obejrzeć wystawę dotyczącą życia dawnych nadwiślańskich rybaków, zobaczyć specjalnie wyeksponowane fragmenty gotyckich murów obronnych, a także wystawę pt. "Historia rewitalizacji miasta Tczewa", na której gromadzono zdjęcia i plansze dokumentujące proces rewitalizacji w latach 1995 - 2010 oraz fotografie przedstawiające XIX - XX-wieczny Tczew. Tam także możemy podejrzeć, jak obszar staromiejski zmieni się w najbliższym czasie, dzięki realizacji projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie". Tę część kamienicy zagospodarował Wydział Planowania Przestrzennego UM w Tczewie.

Miejsce: CWRDW Fabryka Sztuk, nowa kamienica przy ul. Podmurnej 12, Tczew
Szczegółowe informacje: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu 58 530 44 81.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • tcz1111_gość

  17.02.2011, 10:01

  hehe

  Miejsce: CWRDW Fabryka Sztuk, nowa kamienica przy ul. Podchmurnej 12, Tczew heheh

  Odpowiedz
  IP: 83.15.xx3.xx0 
 • -2

  loki55

  17.02.2011, 10:29

  Dajcie młodym ludziom pracę i mieszkania z galerii sztuk nie będzie chleba i dachu nad głową.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • aa_gość

  17.02.2011, 15:31

  nie samym chlebem żyje człowiek

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx6 
 • Didi ; '_gość

  17.02.2011, 16:40

  .

  Fajna edycja zdj. ; D

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • emerytka_gość

  18.02.2011, 11:42

  zajęcia komputerowe na Podmurnej

  A mi te zajęcia bardzo się podobają. Nigdy nie myślałam, że w wieku 70 lat będę kupowała sobie laptopa. Można tam wszystkiego się dowiedzieć od młodego, cierpliwegoczłowieka.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.