Czy fala kulminacyjna na Wiśle zagrozi pracom przy odbudowie Mostu Tczewskiego?

Remont Mostu Tczewskiego (fot. Tcz.pl)
Tczew - Czy fala kulminacyjna na Wiśle zagrozi pracom przy odbudowie Mostu Tczewskiego?

zobacz galerię zdjęć: 7
Południe Polski walczy z wielką wodą. Fala kulminacyjna przesuwa się powoli na północ. Wszystko wskazuje na to, że Pomorze nie musi obawiać się podtopień, ale czy podwyższone wody Wisły zagrożą pracom prowadzonym przy odbudowie Mostu Tczewskiego?

W ostatnich dniach na południu lało - w niektórych miejscowościach jednego dnia spadło tyle wody, ile w ciągu miesiąca. Wyższy poziom Wisły jest również w Tczewie - ale na razie nie ma to związku z sytuacją na południu kraju - ale ze zrzutem ze zbiornika we Włocławku, którzy przygotowuje się na falę kulminacyjną z południa. Służby przekonują, że na dolnym odcinku Wisły nie dojedzie do podtopień, ale czy fala może spowodować szkody na terenie robót związanych z odbudową Mostu Tczewskiego?

- Mamy wodę w wykopie po przyczółku - wypompowujemy ją na bieżąco. Na razie prace nie są przerwane. Czekamy jednak na to, co wydarzy się w najbliższych dniach. Mamy informację, że około środy poziom Wisły może wzrosnąć do 6 metrów - wtedy wykop zostanie zalany - będzie trzeba go z czasem osuszyć i oczyścić, co nieco skomplikuje prace. Na razie na Wiśle pracują też barki - ale w momencie, gdy dotrze tu fala kulminacyjna, przeniosą się prawdopodobnie do basenu portowego - wyjaśnia nam Daniel Łakomiec z Banimexu.


Dodajmy, że jutro fala ma dotrzeć do Warszawy. Tam od kilku dni na jej nadejście przygotowują się nie tylko służby, ale i ekipy pracujące przy budowie Mostu Południowego. Zarządzono ewakuację i zabezpieczenia materiałów, które mogłaby zabrać rzeka.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -4

  tytuły_gość

  27.05.2019, 20:54

  użyty

  napewno Tak bo to CZCZEW

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.