Wybuchł gaz i płonęła trawa na odcinku 8 kilometrów

Pożar przy ulicy Chopina (fot. dzięki uprzejmości tczewskich strażaków)
Tczew - Wybuchł gaz i płonęła trawa na odcinku 8 kilometrów
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 26. kwietnia do 2. maja zanotowano łącznie 40 zdarzeń, z czego 26 stanowią pożary, 15 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

27.04.2010, Tczew ul. Chopina, pożar mieszkania

Po przyjeździe zastępów na miejsce zgłoszenia zastano silnie zadymioną klatkę schodową oraz mieszkanie na parterze w budynku wielorodzinnym. Działania polegały na ewakuacji mieszkańców budynku, następnie lokalizacji i ugaszeniu pożaru palącego się mieszkania na parterze. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala na obserwację. W akcji brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej.

30.04.2010, Tczew skrzyżowanie Malinowskiej i drogi krajowej nr 1
Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zdarzenia skrzyżowanie było całkowicie zablokowane. Osób poszkodowanych nie było. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej

30.04.2010, Pożar trawy
Pożar rozprzestrzenił się wzdłuż linii kolejowej na odcinku ok. 8 km, Tczew - Swarożyn. W pierwszej fazie akcji gaszone były miejsca, w których występowało największe zagrożenie (skupiska drzew, zakłady produkcyjne, kotłownia miejska). Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez uszkodzony pociąg. W akcji brało udział 8 zastępów Straży Pożarnej.

02.05.2010, Kuchnia gm. Gniew, wybuch gazu w budynku mieszkalnym,

W wyniku wybuchy popękały ściany i strop. Wszystkie okna i drzwi wypadły na zewnątrz. Jedna osoba została poparzona. Budynek po wybuchu nie nadaje się do dalszego użytkowania. Przyczyna zdarzenia jest nieznana, dochodzenie prowadzi policja. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej

Z 26 pożarów mających miejsce w powiecie tczewskim w ubiegłym tygodniu, 21 dotyczyło wyjazdów do pożarów traw.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  Casper

  05.05.2010, 11:07

  Gratulacje dla autora zdjęcia. Ujęcie w kadrze tego człowieka z napisem "Horror" na koszulce dodaje dramatyzmu całej sytuacji. Brawo dla strażaków.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  aga_piet

  05.05.2010, 11:47

  Zgadzam się z przedmówcą w kwestii koszulki :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia