Działania "Trzeźwa autostrada". "Nie będzie pobłażliwości"

Autostrada A1 (fot. tcz.pl)
Tczew - Działania "Trzeźwa autostrada". "Nie będzie pobłażliwości"
Dzisiaj na zjazdach z autostrady spotkamy patrole wyposażone w alkomaty oraz narkotesty. Pomorscy policjanci prowadzą działania "Trzeźwa autostrada", których celem jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających, uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci będą także bezwzględnie reagowali na przypadki niekorzystania przez osoby poruszające się pojazdami z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

W środę są przeprowadzone działania "Trzeźwa autostrada". Ich celem jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających, uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi zareagują także w przypadku nieprawidłowego przewożenia pasażerów.

- Jazda autostradą wiąże się z dużymi prędkościami. Kierowcy przemierzają setki kilometrów, ulegając czasami zmęczeniu. Niestety, zdarzają się przypadki kierowania pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Na punktach poboru opłat spotkamy policjantów, którzy sprawdzą trzeźwość kierującego. W przypadku ujawnienia alkoholu w wydychanym powietrzu należy spodziewać się surowych konsekwencji. Utrata prawa jazdy, rozprawa sądowa, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna to tylko część z możliwych następstw jazdy w stanie nietrzeźwości. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Mundurowi sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia najmłodszych bez wymaganych urządzeń, nie należy oczekiwać pobłażliwości ze strony funkcjonariuszy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -7

  LGBT_gość

  20.03.2019, 09:01

  Tak dla LGBT w przedszkolach!!!

  Tylko edukacja seksualna pozwoli rozwinąć wspaniały ruch LGBT. http://www.youtube.com/watch?v=ZjNNxI2vZnI&list=FL3mAGqDK43Dgt_kQDRFghow&index=4&t=0s

  Odpowiedz
  IP: 88.255.xx0.xx6 
 • +3

  wtf_gość_gość_gość

  20.03.2019, 13:03

  pisowski troll - napisz coś o aferze Srebrnej, aferze KNF aferze NBP, aferze PCK, aferze SKOK, aferze KGHM itd itd

  Cytuj
  IP: 78.11.xx6.xx8 
 • gość_gość

  20.03.2019, 16:16

  wtf

  Hahaha trzeba zacząć od siebie, czekamy na rozwikłanie zagadki. OFE, Amber Gold, afera hazardowa, reprywatyzacyjna, Vat, paliwowa, stadionowa, autostradowa, FOZZ, NBP bardzo dobrze to właśnie najlepszy ekonomista dodrukowywał złotówki złote lata 2008-2015,SKOK złota żyła POPSL. KGHM tutaj uwaga to za rządów twoich POpaprańców prezes tej spółki miał złoty samochód i dożywotnie wynagrodzenie po 220 000 zł miesięcznie i wiele innych. Ktoś nie widzi swoje pod nosem ale cudze pod lasem. Ciekawe kogo dziś CBA znowu przyskrzyni. Aaaaaaaaaaa a może do ciebie przyjdą o 5.59 h.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx8 
 • +2

  Lewy_gość

  20.03.2019, 23:00

  "pisowski troll - napisz coś o aferze Srebrnej, aferze KNF aferze NBP, aferze PCK, aferze SKOK, aferze KGHM itd itd"

  Ja ci napiszę o aferze srebrnej. Pewien cwaniak Austriak Gerald Birgfellner chciał wyłudzić ponad milion pod stołem. Wynajął sobie mecenasa o końskiej głowie, który mu pomógł nagrać Kaczyńskiego. Jednak Kaczyński nie dał się sprowokować bo zażądał dokumentów na podstawie których wynikało roszczenie. Dziwna faktura znalazła się pół roku później w siedzibie wyborczej. Podrobiona na pirackim programie w dodatku z błędami w nazwach firmy. Niestety koniogłowy adwokat wsadził swojego klienta na minę gdyż Austriak powinien od faktury, którą rzekomo wystawił zapłacić podatek VAT - czego jak wiemy nie zrobił.

  Odpowiedz
  IP: 37.17.xx7.xx2 
 • +1

  Prawnik_gość

  21.03.2019, 00:40

  "pisowski troll - napisz coś o aferze Srebrnej, aferze KNF aferze NBP, aferze PCK, aferze SKOK, aferze KGHM itd itd"

  Afera Srebrna? Cości się marz krótki fiutku. problem dług jest obarczony wierzytelnościami podatkowymi . faktury wystawione zawierają błędy adresowe nip / dwie spółki nuneaton / wydruki refaktury na nielegalnym oprogramowaniu. dochodzenie roszczeń lata w sądzie na razie w postepowaniu pan Gier i Dubo nie udowodnili że pan Gerald wykonał usługi tej wartości ? księga przychodów i rozchodów spólki nuneaton ? czy faktury wystawione zgłoszono i zaksięgowano??? Ten dług to raczej lipa ?

  Odpowiedz
  IP: 200.165.xx2.xx8 
 • +1

  Darek_gość

  21.03.2019, 07:24

  Prawnik???

  Jak na prawnika, to masz wyjątkowy problem z pisaniem poprawną polszczyzną. Taki z ciebie prawnik, jak z ze mnie kierowca Formuły 1

  Cytuj
  IP: 188.146.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA