Płonęła siarka na kolejowej bocznicy

Straż (fot. tcz.pl)
Płonęła siarka na kolejowej bocznicy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12. do 18. sierpnia zanotowano łącznie 38 zdarzeń, z czego 10 stanowią pożary, zaś 27 to miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

12.08.2013 r. - Pelplin - pożar siarki na bocznicy kolejowej


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar nieznanej substancji o powierzchni 2 x 3 m. Miejsce działań zabezpieczono. Następnie ratownicy w aparatach ODO i z detektorami udali się na miejsce pożaru. W pierwszej fazie akcji nie ustalono substancji, jaka się pali. Detektor gazowy wykazał 25 ppm H2S. Po ugaszeniu sprawdzono detektorami miejsce pożaru - detektory nie wykazały zagrożenia. W działaniach udział brał zastęp z JRG Tczew, OSP Pelplin oraz zastęp rozpoznania chemicznego z JRG Starogard Gdański.

13.08.2013 r. - Subkowy, DK 91 - wypadek

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu dostawczego Mercedes Sprinter, który stał w przydrożnym rowie w kierunku jazdy na Tczew. Kierujący pojazdem leżał po przeciwnej stronie w rowie. Przed przybyciem zastępów ratowniczych lekarz z Załogi Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon kierowcy. W czasie pracy technika policyjnego zamknięto jeden pas drogi w kierunku Tczewa. W czasie wyciągania samochodu z rowu zamknięto ruch całkowicie. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Tczew oraz 1 zastęp OSP Subkowy.

17.08.2013 r. - Wędkowy - pożar w hali fabrycznej

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się maszynę do obróbki drewna. Przed przybyciem jednostek straży pożarnej pracownicy próbowali ugasić pożar maszyny we własnym zakresie za pomocą gaśnic proszkowych i śniegowych. Pracownicy zostali ewakuowani z zakładu przed przybyciem straży. Miejsce działań zabezpieczono. Po wyłączeniu prądu do wnętrza hali weszła rota z prądem gaśniczym w aparatach ODO. Na palącą się maszynę podano jeden prąd gaśniczy w natarciu. Jednocześnie przed zakładem udzielono tlenoterapii jednemu pracownikowi, który gasił maszynę. Miejsca, gdzie znajdowały się ogniska pożaru oraz przewody odprowadzające trociny i zbiorniki do ich zbierania, zostały sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Zgłoszenie wpłynęło z systemu sygnalizacji pożaru w hali produkcyjnej. W działaniach udział brały zastępy z jednostek OSP Swarożyn, Turze, Gniszewo oraz JRG Tczew.


Drukuj
Prześlij dalej