Prezent od Fundacji Ronalda McDonalda dla tczewskiego szpitala

Łóżka dla rodziców (fot. mat. prasowe)
Prezent od Fundacji Ronalda McDonalda dla tczewskiego szpitala

zobacz galerię zdjęć: 3
Do Szpitali Tczewskich trafiło siedem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansował Michał Byczy.

Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

- Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych - zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.


W ramach akcji siedem łóżek dla Szpitali Tczewskich sfinansował Michał Byczy, franczyzobiorca McDonald's Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda.


- Możliwość bycia razem z dzieckiem w szpitalu to dzisiaj przywilej. Wspierając Fundację Ronalda McDonalda, staramy się, żeby to była norma. Finansując nowe łóżka dla rodziców przebywających z dziećmi na oddziałach, chcemy zapewnić im komfort, dać szansę na odpoczynek i szybszy powrót do zdrowia - podkreśla Michał Byczy, franczyzobiorca McDonald's Polska.


- Cieszymy się, że o najmłodszych pacjentach naszego szpitala i ich rodzicach pamięta Fundacja Ronalda McDonalda. Rodzice, opiekunowie naszych najmłodszych podopiecznych mogą cieszyć się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi łóżkami podczas całego okresu hospitalizacji swoich pociech. Bliskość rodzica przy łóżku dziecka jest nieoceniona. To jeden ze składników leczenia - mówi Aleksandra Kłosowska, Pielęgniarka Oddziałowa.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +7

  GTC Observer_gość

  13.06.2024, 08:13

  Czy to prawda?

  "Szanowni mieszkańcy były prezydent znalazł zatrudnienie w ZWiK-u poprzez firmę zewnętrzną i został specjalistą od paneli słonecznych. Stara sitwa rządzi i w dodatku mają pacynkę, która udaje prezydenta. Czyli nowe a jednak stare." Przeklejone spod innego artykułu.

  Odpowiedz
  IP: 195.94.xx7.xx5 
 • -1

  Tczewianka_gość

  13.06.2024, 09:30

  Czarny humor

  Likwidacja Starostwa Powiatowego i jest kasa na nowe łóżka! Ponadto co z tym cudem - siecią szpitali, kolejny po moście niewypał honorowego obywatela Tczewa posła Smolińskiego? Dar, darem ale po co taki szum medialny???

  Cytuj
  IP: 37.31.xx0.xx2 
 • -2

  mc hilary_gość

  13.06.2024, 08:29

  pokarm dla dna społecznego

  To owsik ich nie kupił? najpierw karmią starymi odgrzewanymi bułkami , a teraz dają łóżka...hipokryzja mc dolanda KFC jest lepsze...bo kurczaki wypasione modyfikowaną karmą z pescydami . Moje starej wyrosły włosy na pośladkach po takim amerykańskim jedzeniu.

  Odpowiedz
  IP: 185.237.xx3.xx2 
 • +1

  _gość

  13.06.2024, 08:57

  Twoja stara i tak miała fiuta!

  Więc po co te żale? Każdy ma to, na co zasługuje!

  Cytuj
  IP: 78.9.xx4.xx5 
 • +2

  Grupa doopa_gość

  13.06.2024, 08:41

  Nie ma takiego faceta.

  To fikcyjna postać. Roland nie istnieje.

  Odpowiedz
  IP: 176.123.xx1.xx8 
 • -1

  Bk_gość

  13.06.2024, 08:59

  Serio?

  Sam na to wpadłeś, czy ktoś ci pomógł?

  Cytuj
  IP: 31.0.xx8.xx0 
  -11

  ..._gość

  13.06.2024, 09:15

  Twoja stara tak mówiła.

  Jak jadła wieś maka ze sraką praptaka.

  Cytuj
  IP: 176.123.xx1.xx8 
 • yityit_gość

  15.06.2024, 19:59

  Palenie zabija i marnuje pieniądze, nie ma różnicy, zwykłe papierosy lub e-papierosy są szkodliwe i marnują pieniądze, a rzucenie palenia nie jest takie proste, ale znalazłem szybki i skuteczny sposób na rzucenie palenia, oto jest----- tnij.tcz.pl/?u=0b126c

  Odpowiedz
  IP: 91.219.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.