Absolwenci Roku nagrodzeni

Nagrody dla najlepszych absolwentów (fot. Marcin Stolarski)
Absolwenci Roku nagrodzeni

zobacz galerię zdjęć: 3
W środę, 12 czerwca, w Tczewie odbyła się Gala "Absolwenta Roku". Dziesięcioro uczniów szkół prowadzonych przez powiat tczewski, którzy w czasie swojej nauki wykazali się wzorową postawą, w pełni angażowali się w życie szkoły, brali udział w konkursach przedmiotowych i zawodowych, propagowali wśród rówieśników idee wolontariatu otrzymało listy gratulacyjne oraz nagrody w postaci kart podarunkowych, do wybranych przez siebie sklepów.


- Dzisiejsze spotkanie jest przede wszystkim wyrazem podziękowania za Wasz trud, wysiłek oraz zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności. W imieniu Starosty oraz swoim własnym dziękuję Wam za godnie reprezentowanie Powiatu Tczewskiego podczas konkursów, olimpiad i zawodów oraz życzę kolejnych sukcesów w przyszłości. Dziękuję również nauczycielom i rodzicom za trud mądrego wychowania oraz  pomoc w rozwijaniu zdolności swoich wychowanków - mówił Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn.


Galę uświetnił występ wokalny Alicji Falińskiej - uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana II Sobieskiego w Tczewie.

Nagroda Starosty "ABSOLWENT ROKU" 2024

Uczniowie Liceów
1. Kamil Winiarski - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Tczewie
2. Julia Kurkiewicz - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana II Sobieskiego w Tczewie
3. Miłosz Lubocki - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie
4. Michał Wałdowski - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie

Uczniowie Techników
1. Natalia Lubiszewska - uczennica Technikum w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie
2. Jakub Gruza - uczeń Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
3. Paweł Lum - uczeń Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza Stanisława Pasierba w Tczewie
4. Barbara Kurkowska - uczennica Technikum w Zespole Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie

Uczniowie Szkół Branżowych I Stopnia
1. Izabela Hibner - uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie
2. Marcel Stobba - uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
3. Paula Jachimowcz - uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Branżowych w Tczewie

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -6

  GRATULACJE !!:))_gość

  13.06.2024, 14:19

  ...szczególnie dla laureatów konkursów przedmiotowych i zawodowych ! :) ...więcej niż trochę dziwi mnie jednak, że pośród kryteriów decydujących o wyróżnieniu zabrakło, moim zdaniem najważniejszego : wyników i postępów w nauce i zdobywaniu wiedzy. Jakby nie patrząc wolontariat (służba i pomoc innym) zasługuje rzecz jasna na wyróżnienie i jakąś symboliczna nagrodę, niemniej chyba nie dla idei wolontariatu i uczestnictwa w Samorządzie Szkolnym, chodzi uczeń do szkoły ? Za nie tak dawnych czasów, kolega zwierzał mi się, że nie jest zadowolony ze zbytniej aktywności syna w działalności okołoszkolnej, ponieważ nie starcza mu czasu na naukę ...zdaję sobie również sprawę, że aby wyróżnić wszystkich, z dajmy na to średnią ocen powyżej 5, 0 nie starczyłoby naszemu biednemu powiatowi pieniędzy. Jednak wolontariat to jedynie uboczny choć ważny , ale nie najważniejszy aspekt kształcenia. Zresztą wraz z obniżką wymagań ściśle edukacyjnych ( brak zadań domowych w podstawówkach)uczniowie mają więcej czasu na działalność pozaszkolną, i to nawet dobrze, bo jak im się trafi jakiś Józefiak(józefaciuk ?) - poseł na Sejm i najlepiej wytatuowany nauczyciel roku, to przy takim belfrze, dzieciaki jedynie zgłupieją.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +1

  Anna Tczew _gość

  13.06.2024, 20:40

  Gratulacje

  Nie rozumie Pan/Pani idei konkursu. Za wyniki w nauce jest stypendium.Tutaj nagradzana jest młodzież, która przez cały okres nauki wykazała się wieloma osiągnięciami m.in właśnie wolontariatem, działalnością szkolną, braniem udziału w konkursach przedmiotowych czy też zawodowych. To są uczniowie, którymi szczyci się szkoła. Co z tego że ktoś będzie miał 6.00 średnią jeśli swoim zachowaniem nie jest wzorem dla innych . Nie samą nauką człowiek żyje. Brawo dla wszystkich laureatów

  Cytuj
  IP: 109.197.xx6.xx9 
 • +5

  gabi_gość

  13.06.2024, 15:44

  serce

  Ja życzę wszystkim aby mieli dzieci z dobrymi sercami . W życiu nie jest najważniejsze to jakie masz oceny, w ilu olimpiadach brałeś udział tylko jakim jesteś człowiekiem. Wielkie brawa i gratulacje !

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx7.xx2 
 • yuiyuiy_gość

  15.06.2024, 19:59

  Palenie zabija i marnuje pieniądze, nie ma różnicy, zwykłe papierosy lub e-papierosy są szkodliwe i marnują pieniądze, a rzucenie palenia nie jest takie proste, ale znalazłem szybki i skuteczny sposób na rzucenie palenia, oto jest----- tnij.tcz.pl/?u=095a64

  Odpowiedz
  IP: 91.219.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.