Popis swoich aktorskich możliwości dała Krystyna Łubieńska
Tczew - Patriotyczne spotkanie z poezją i muzyką

Patriotyczne spotkanie z poezją i muzyką

Ubiegłotygodniowe Święto Niepodległości stało się okazją do organizacji "Wieczora poezji i pieśni patriotycznej", który odbył się w siedzibie Fundacji dla Tczewa. Podczas spotkania patriotyczne wiersze czytała znana trójmiejska aktorka, Krystyna Łubieńska.

Było patriotycznie i nastrojowo. Publiczność usłyszała m. in. znane piosenki z okresu międzywojennego w wykonaniu dzieci ze Studia Piosenki Joanny Klekowieckiej - nie zabrakło utworów "Przybyli Ułani pod okienko" legionisty Feliksa Gwiżdża, "Morze, nasze morze" - kompozycji i tekstu Adama Kowalskiego, "Piechota", "Serce w plecaku", czy "Deszcz jesienny", której autorem był żołnierz Armii Krajowej zamordowany w 1944r. Wspólnie z publicznością zaśpiewano piosenki "Rozszumiały się wierzby płaczące", "O mój rozmarynie" czy "Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty". W drugiej części wieczoru wiersze polskich poetów czytała aktorka Teatru Wybrzeże - Krystyna Łubieńska.

- Był to niezapomniany wieczór pełen nastroju i wspomnień o tych, którzy walczyli o Polskę niepodległą. - podkreślali uczestnicy spotkania.

Wieczór poprowadziła Wiesława Quella, prezes Fundacji.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Muzyka, kultura, sztuka

Tczew - Czytelniczym ekspresem do Azji z Wojciechem Jurojciem

Czytelniczym ekspresem do Azji z Wojciechem Jurojciem

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na promocję książki Wojciecha Jurojcia pt. "Gdzie raki zimują. Spotkania w Azji", która odbędzie się w dniu 25 kwietnia (wtorek) o godz. 17. 30 i zainauguruje cykl spotkań o tematyce podróżniczej,...

Komentarz dnia